Trwa ładowanie...
d22ihbv

Emilia Clarke przeszła udar mózgu. Trzymała to w tajemnicy przez lata

Emilia Clarke, tuż przed sukcesem "Gry o tron", przeszła udar mózgu. Zdradziła, że to najlepsze, co mogło jej się przytrafić.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Emilia Clarke jako Daenerys, matka smoków
Emilia Clarke jako Daenerys, matka smoków (Materiały prasowe)
d22ihbv

Emilia Clarke, która wcielała się w rolę Daenerys Targaryen w serialu "Gra o tron", w wieku 24 lat przeszła udar mózgu. Nie wiedziała jeszcze wtedy, że produkcja HBO odniesie tak ogromny sukces. Aktorka udzieliła wywiadu, w którym opowiedziała, że choroba była najlepszym, co mogło jej się wtedy przytrafić.

Gwiazda w 2011 r. przeżyła wylew, który mógł się zakończyć jej śmiercią. Do wydarzenia doszło podczas ćwiczeń. Nagle poczuła ciśnienie w głowie i mdłości: - W tym samym czasie ból – piorunujący, kłujący, uciskający, był coraz gorszy. W pewnym momencie wiedziałam, co się dzieje – mój mózg został uszkodzony.

Clarke przeszła operację, która uratowała jej życie. Gdy się obudziła z narkozy, nie pamiętała, jak się nazywa. Powiedziano jej, że nadal ma tętniaka w głowie, ale postanowiła go nie usuwać: - Spójrzmy prawdzie w oczy, jestem aktorką. Z tą pracą przychodzi próżność. Spędzałam mnóstwo czasu na myśleniu o tym, jak wyglądam – wyjaśniła Clarke.

d22ihbv

Zobacz także: Muniek Staszczyk po wylewie. "Jest w porządku"

Po dwóch latach aktorka znów miała wylew. Przeszła wtedy operację. Dziś jest w pełni zdrowa i uważa, że wylew był czymś dobrym: - W tej chwili uważam, że udar mózgu był dobrą rzeczą. Bo nigdy nie stałam się aktorką, która się "stoczyła", i która ciągle pojawiała się w plotkarskich gazetach. Udar mózgu, który zbiegł się w czasie dokładnie z początkiem mojej kariery i serial, który okazał się czymś mocnym, dały mi perspektywę, której bym nie miała.

Udar mózgu to nie jedyna trauma, jaka spotkała wówczas aktorkę: - Jestem dość elastycznym człowiekiem, więc śmierć ojca i uraz mózgu zbiegające się w czasie z sukcesem, ludźmi, którzy śledzą cię na ulicy i stalkerami, to wszystko sprawiło, że pomyślałam "spróbuję zrobić z tego coś sensownego".

Emilia Clarke postanowiła założyć organizację charytatywną SameYou, która pomaga młodym ludziom z urazami mózgu.

Powrót był dla niej trudny: - Drugi sezon był najgorszy. Nie miałam pojęcia, co robi Daenerys. Jeśli mam być całkiem szczera, to w każdej minucie każdego dnia myślałam, że umrę.

Aktorka długo trzymała to w tajemnicy, bo nie chciała, by ludzie myśleli o niej jak o chorej osobie.

d22ihbv

Podziel się opinią

Share
d22ihbv
d22ihbv