"Wiadomości" TVP o dobrym stylu Pierwszej Damy. Wychwala ją... jej projektantka

"Wiadomości" TVP o dobrym stylu Pierwszej Damy. Wychwala ją... jej projektantka
Źródło zdjęć: © TVP

23.06.2020 16:02, aktual.: 23.06.2020 17:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na kilka dni przed wyborami prezydenckimi w Telewizji Polskiej pojawił się entuzjastyczny materiał na temat Agaty Kornhauser-Dudy. Na temat ubioru Pierwszej Damy wypowiedziała się projektantka mody Ela Piorun.

W poniedziałkowym wydaniu "Wiadomości" wyemitowano dwuminutowe nagranie poświęcone dokonaniom Pierwszej Damy podczas ostatnich 5 lat kadencji jej męża. Oprócz poruszenia kwestii brania udziału w wielu akcjach charytatywnych oraz spotkaniach z kobietami i dziećmi bez obecności mediów, skupiono się na dobrym stylu Agaty Kornhauser-Dudy.

W materiale wypowiedzieli się amerykański projektant mody Christian Paul, którego istnienie dotąd podważano, oraz Ela Piorun, która od kilku lat ubiera żonę głowy państwa. Jednak w reportażu nie pojawiła się informacja na ten temat.

- Nasza polska Pierwsza Dama zawsze wygląda elegancko i stosownie do każdej okazji. (...) Bardzo podoba mi się jej styl, bardzo podoba mi się jak dobiera dodatki, jak się prezentuje. Generalnie mogę powiedzieć same dobre rzeczy o stylu Pierwszej Damy - oceniła projektantka przed kamerami TVP.

Ela Piorun wywodzi się z rodziny o krawieckich tradycjach. Współpracuje z Agatą Kornhauser-Dudą od 2016 r. Pierwsza Dama samodzielnie i przypadkowo trafiła do jej atelier. Na swoją osobistą projektantkę wybrała ją ze względu na klasyczne, kobiece projekty. Jej ubrania noszą też m.in. Ewa Błaszczyk, Ania Karwan, Agata Konarska i Sylwia Madeńska.

- Współpracuję z Pierwszą Damą, odkąd otworzyłam Atelier. Już podczas pierwszej wizyty pani prezydentowej wpadły w oko trzy kreacje i wyszła stąd z nimi. (...) Kiedy pani prezydentowa przychodzi i podoba jej się kreacja, omawiamy uszycie podobnej kreacji w innym kolorze czy innej tonacji - powiedziała projektantka w rozmowie z Agnieszką Ponikiewską.

Fakt, że Ela Piorun ubiera Agatę Kornauser-Dudę po raz pierwszy pojawił się w mediach w 2018 r. Jednak jak twierdzi projektantka, nigdy nie ukrywały swojej współpracy.

- To nie jest tajemnica, wręcz przeciwnie, ja też tego nigdy nie ukrywałam. Oczywiście rozmawiałyśmy o tym, czy mogłabym udostępniać zdjęcia i pokazywać innym moim klientom, że ubieram Pierwszą Damę. Po uzyskaniu takiej osobistej zgody zaczęłam promować swoją markę, bazując na tym - wyznała.

Z nieznanego powodu TVP postanowiło nie podpisać Eli Piorun jako projektantki i stylistki żony urzędującego prezydenta.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (54)
Zobacz także