Trwa ładowanie...

Ekspert ocenił zachowanie Rachonia podczas debaty. "Chamstwo"

- Rachoń ewidentnie zaatakował Tuska jako polityka. Nie widziałem wcześniej takiego zachowania. To naruszenie równości debaty i w jakimś sensie chamstwo - ocenia w rozmowie z WP medioznawca dr Krzysztof Grzegorzewski z Uniwersytetu Łódzkiego. Komentuje też występ Anny Bogusiewicz.

Michał Rachoń dał się sprowokować Donaldowi Tuskowi podczas debaty w TVPMichał Rachoń dał się sprowokować Donaldowi Tuskowi podczas debaty w TVPŹródło: TVP, Twitter
dr1pqow
dr1pqow

Sebastian Łupak, WP: Co pan sądzi o zachowaniu Michała Rachonia w stosunku do Donalda Tuska podczas poniedziałkowej debaty w TVP?

Dr Krzysztof Grzegorzewski: Odwrócę pytanie - po co pod koniec debaty Tusk zaatakował Rachonia?

Bo Rachoń jest odbierany jako swoisty rzecznik PiS w TVP…

Pewnie! Ale Tusk moim zdaniem tu popełnił błąd. Nie powinien był prowokować Rachonia pod koniec debaty, ani też dawać się sprowokować Morawieckiemu. Ja wiem, że traktują go w TVP wyjątkowo źle, ale powinien był zachować zimną krew.

dr1pqow

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Tusk oceniony po debacie. Wymowne słowa ekspertki

To jak pan ocenia prowadzących?

Poprawnie. Mieli przeczytać długie oświadczenia-pytania z telepromptera i przeczytali je. To nie jest jakaś wielka sztuka. Mieli też wywołać kandydatów po kolei do odpowiedzi i tyle. Ciężko tu coś więcej oceniać. Pani Anna Bogusiewicz ma zadatki na całkiem sprawną prezenterkę, gdyby dostała trochę wolności i przestrzeni, a nie musiała tylko czytać teksty z promptera. W tym sensie zrobiono jej krzywdę.

dr1pqow

Wracając do mojego pierwszego pytania: jak pan ocenia fakt, że Rachoń pękł na końcu i warknął na Tuska?

Co prawda Tusk powiedział prawdę, że Rachoń jest "działaczem PiS" a nie dziennikarzem, ale nie powinien był tego mówić. Po co?

A odpowiedź Rachonia? Skandaliczna. Dziennikarz nie ma prawa wchodzić w przepychanki polityczne w czasie tak ważnego programu, jak debata kandydatów. Inne uprawienia ma polityk, bo ma inną funkcję, a inne dziennikarz. A Rachoń ewidentnie zaatakował Tuska jako polityka. Nie widziałem wcześniej takiego zachowania. To naruszenie równości debaty i w jakimś sensie chamstwo.

Rozmawiał Sebastian Łupak, dziennikarz Wirtualnej Polski

dr1pqow
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dr1pqow