Trwa ładowanie...
d3uo2lm

Ekranizacja bestsellerowej powieści Eleny Ferrante. Będziecie oglądać?

Telewizje HBO i Rai przeniosą na mały ekran powieść "Genialna przyjaciółka" Eleny Ferrante. Znana również w Polsce książka opowiada o przyjaźni dwóch kobiet.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ekranizacja bestsellerowej powieści Eleny Ferrante. Będziecie oglądać?
(Materiały prasowe)
d3uo2lm

Sześćdziesięcioletnia Elena Greco dowiaduje się, że Lila, jej przyjaciółka z czasów dzieciństwa, zniknęła bez śladu. Elena przypuszcza, że wprowadziła ona w życie swoje odwieczne pragnienie zniknięcia ze świata, w którym żyła, usunąwszy przedtem wszelkie ślady swego istnienia. Chcąc znaleźć wytłumaczenie, Elena postanawia opowiedzieć niezwykłą historię ich przyjaźni. I tu rozpoczyna się podróż w przeszłość, która przenosi odbiorcę w lata pięćdziesiąte ubiegłego wieku, na przedmieścia Neapolu.

Powieść trafi do widzów jako serial. Reżyserią zajmie się Saverio Costanzo. Produkcją wykonawczą pokieruje Jennifer Schuur ("Hannibal"). Zdjęcia mają się rozpocząć latem w Neapolu. Premiera wstępnie zaplanowana została na 2018 rok.

Elena Ferrante to pseudonim włoskiej pisarki lub pisarza o nieznanej oficjalnie tożsamości. "Genialna przyjaciółka" to część szerszego tzw. neapolitańskiego cyklu ("Historia nowego nazwiska", "Historia ucieczki" i "Historia zaginionej dziewczynki"), który przyniósł Ferrante światową popularność. Jest szansa, że na ekran trafi całość serii.

    Materiały prasowe
(Materiały prasowe, Fot: mat. prasowy)
d3uo2lm

Podziel się opinią

Share
d3uo2lm
d3uo2lm