Trwa ładowanie...
Megafon.pl
egzorcysta

"Egzorcysta": mroczny hit z impetem wkracza do Polski. Będzie się działo!

Na 19 czerwca br. zapowiedziano polską premierę serialu na podstawie kultowego horroru - "Egzorcysta".

Share
"Egzorcysta": mroczny hit z impetem wkracza do Polski. Będzie się działo!
Źródło: Materiały prasowe
d1ghled

Akcja serialu "Egzorcysta" rozgrywać się będzie w Chicago i skoncentruje na ojcu Thomasie Ortedze (Alfonso Herrera). Duchowny prowadzi małą parafię na przedmieściach miasta i nie ma pojęcia, że jego spokojne życie niedługo ulegnie bezpowrotnej zmianie. Nie dość, że zaczyna mieć dziwne wizje, w których widzi księdza walczącego z opętaniem małego chłopca, to jeszcze jedna z parafianek, Angela Rance (Geena Davis)
, prosi go o pomoc.

Kobiecie nie dają spokoju mroczne sny, a także przykre wspomnienia z dzieciństwa. W dodatku jej mąż powoli traci kontakt z rzeczywistością, jedna z córek słyszy w ścianach domu głosy, a druga zaczyna się dziwnie zachowywać i odmawia wychodzenia z pokoju.

W serialu grają również Ben Daniels, Hannah Kasulka, Brianne Howey, Kurt Egyiawan i Alan Rock. Za realizację nowego "Egzorcysty" odpowiada Jeremy Slater.

d1ghled

Przypomnijmy, że autor literackiego pierwowzoru - William Peter Blatty - zmarł w styczniu tego roku. Powieść "Egzorcysta" utrzymywała się na liście bestsellerów "New York Timesa" przez 57 tygodni. Na duży ekran trafiła dzięki reżyserowi Williamowi Friedkinowi w roku 1973. William Peter Blatty sam napisał scenariusz.

Produkcja stała się hitem w box office, a także zdobyła szereg nominacji do Oscara - w tym dla najlepszego filmu. Do dziś nie udało się tego dokonać żadnemu innemu horrorowi. Amerykańska Akademia Filmowa ostatecznie przyznała dziełu statuetki za najlepszy scenariusz i najlepszy dźwięk. W 2010 roku obraz wpisany został na listę dziedzictwa narodowego USA.

Zobacz także: polski zwiastun serialu "Egzorcysta"

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

d1ghled

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ghled
d1ghled