Trwa ładowanie...

Edyta Lewandowska: Ona ma być nową twarzą "Wiadomości"

Jak nieoficjalnie podają Wirtualne Media, Edyta Lewandowska ma zastąpić dawnego prowadzącego główne wydanie "Wiadomości” Krzysztofa Ziemca, który aktualnie przebywa urlopie.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Edyta Lewandowska: Ona ma być nową twarzą "Wiadomości"
Źródło: East News
dqyvo5o

44- letnia dziennikarka pracuje w TVP od 1997 r. Przygodę z telewizją rozpoczęła od programu "Twoja Lista Przebojów”. Niedługo potem została twarzą "Łódzkich Wiadomości Dnia" oraz talk-show "Takie jest życie" emitowanych w TVP Łódź.

Do tej pory dziennikarka pojawiała się głównie w TVP Info w roli prowadzącej "Salon dziennikarski”. Kilkukrotnie wystąpiła również w głównym wydaniu "Wiadomości” czternaście lat temu.

Zobacz także:

Lewandowską z Telewizji Publicznej zwolniono kilka lat temu. Jednak do pracy w TVP wróciła w 2016 r. kilka miesięcy po tym, jak prezesem TVP został Jacek Kurski.

dqyvo5o

W 2018 r. prowadziła wieczory wyborcze w TVP Info, gdzie, zdaniem kolegów po fachu, zbyt jawnie wyrażała stronniczość dla kandydatów Zjednoczonej Prawicy (podczas wyborów na prezydentów miast Gdańska oraz Warszawy).

Krzysztof Ziemiec nie skomentował zastępstwa przez koleżankę ani swojego odejścia. Aktualnie przebywa na urlopie, który wziął po emisji materiału o mowie nienawiści. Materiał został wyświetlony po ataku na Pawła Adamowicza i skrytykowany przez polityków i publicystów, bo przytaczał jedynie wypowiedzi polityków PO, Jerzego Owsiaka, Lecha Wałęsy i Jerzego Stępnia, jednocześnie unikając cytowania polityków innych stronnictw.

- Po tym wszystkim wziąłem urlop. Na razie postanowiłem się nie wypowiadać w żadnej sprawie. Nie komentuję plotek na temat swojego odejścia - powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską.

dqyvo5o

Istnieje zatem duże ryzyko, że Lewandowska zastąpi kolegę, który był krytykowany za brak obiektywizmu, gdy tymczasem sama nie kryje się z podobnymi poglądami politycznymi. Czy zatem otrzymamy powtórkę z rozrywki?

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dqyvo5o

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqyvo5o
dqyvo5o