Trwa ładowanie...
ycipk-418w38

Edyta Lewandowska: Ona ma być nową twarzą "Wiadomości"

Jak nieoficjalnie podają Wirtualne Media, Edyta Lewandowska ma zastąpić dawnego prowadzącego główne wydanie "Wiadomości” Krzysztofa Ziemca, który aktualnie przebywa urlopie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Była jedną z prowadzących debatę kandydatów na prezydenta Warszawy
Była jedną z prowadzących debatę kandydatów na prezydenta Warszawy (East News)
ycipk-418w38

44- letnia dziennikarka pracuje w TVP od 1997 r. Przygodę z telewizją rozpoczęła od programu "Twoja Lista Przebojów”. Niedługo potem została twarzą "Łódzkich Wiadomości Dnia" oraz talk-show "Takie jest życie" emitowanych w TVP Łódź.

Zobacz artykuł na wirtualnemedia.pl

Do tej pory dziennikarka pojawiała się głównie w TVP Info w roli prowadzącej "Salon dziennikarski”. Kilkukrotnie wystąpiła również w głównym wydaniu "Wiadomości” czternaście lat temu.

ycipk-418w38

Zobacz także:

Lewandowską z Telewizji Publicznej zwolniono kilka lat temu. Jednak do pracy w TVP wróciła w 2016 r. kilka miesięcy po tym, jak prezesem TVP został Jacek Kurski.

Zobacz także: Krzysztof Ziemiec odchodzi z TVP

ycipk-418w38

W 2018 r. prowadziła wieczory wyborcze w TVP Info, gdzie, zdaniem kolegów po fachu, zbyt jawnie wyrażała stronniczość dla kandydatów Zjednoczonej Prawicy (podczas wyborów na prezydentów miast Gdańska oraz Warszawy).

Krzysztof Ziemiec nie skomentował zastępstwa przez koleżankę ani swojego odejścia. Aktualnie przebywa na urlopie, który wziął po emisji materiału o mowie nienawiści. Materiał został wyświetlony po ataku na Pawła Adamowicza i skrytykowany przez polityków i publicystów, bo przytaczał jedynie wypowiedzi polityków PO, Jerzego Owsiaka, Lecha Wałęsy i Jerzego Stępnia, jednocześnie unikając cytowania polityków innych stronnictw.

Zobacz też: Jacek Kurski może otwierać szampana: TVP znowu wygrywa!

- Po tym wszystkim wziąłem urlop. Na razie postanowiłem się nie wypowiadać w żadnej sprawie. Nie komentuję plotek na temat swojego odejścia - powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską.

ycipk-418w38

Istnieje zatem duże ryzyko, że Lewandowska zastąpi kolegę, który był krytykowany za brak obiektywizmu, gdy tymczasem sama nie kryje się z podobnymi poglądami politycznymi. Czy zatem otrzymamy powtórkę z rozrywki?

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-418w38

ycipk-418w38
ycipk-418w38