PublicystykaEdyta Lewandowska: nowa prowadząca "Wiadomości" zadebiutowała na antenie

Edyta Lewandowska: nowa prowadząca "Wiadomości" zadebiutowała na antenie

Edyta Lewandowska: nowa prowadząca "Wiadomości" zadebiutowała na antenie
Źródło zdjęć: © kazdr z programu
Urszula Korąkiewicz

05.02.2019 22:01, aktual.: 06.02.2019 07:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Edyta Lewandowska zadebiutowała jako nowa prowadząca "Wiadomości" TVP. Pierwsze wydanie poprowadziła 5 lutego.

Zgodnie z zapowiedziami, Edyta Lewandowska dołączyła do stałego grona prowadzących "Wiadomości" TVP. Zastąpiła Krzysztofa Ziemca, który zrezygnował z tej funkcji. Pierwszy serwis poprowadziła 5 lutego i debiut można zaliczyć do udanych. Dziennikarka wykazała się sprawnością w prezentowaniu informacji przygotowanych przez reporterów. Poprowadziła główne wydanie najważniejszego serwisu informacyjnego Jedynki bez wpadek czy większych językowych potknięć.

Przypomnijmy, że Lewandowska ma spore doświadczenie w pracy w TVP. 44- letnia dziennikarka jest związana ze stacją od 1997 r. Przygodę z telewizją rozpoczęła od programu "Twoja Lista Przebojów". Niedługo potem została twarzą "Łódzkich Wiadomości Dnia" oraz talk-show "Takie jest życie" emitowanych w TVP Łódź.

Jak przypomina portal wirtualnemedia.pl, w 2005 r. przeszła z powrotem do głównych anten TVP, gdzie m.in. prowadziła boczne wydania "Wiadomości". W 2007 r. zaś związała się z TVP Info (w której pracowała zarówno jako dziennikarka jak i wydawca kanału). Od 2013 do 2016 r. nie pojawiała się na wizji . Na ekrany TVP Info wróciła właśnie w 2016 r., występując m.in. w programie "Salon dziennikarski".

O dziennikarce ostatnio było głośno w 2018 r., gdy prowadziła wieczory wyborcze w TVP Info. Zdaniem kolegów po fachu, zbyt jawnie wyrażała stronniczość dla kandydatów Zjednoczonej Prawicy (podczas wyborów na prezydentów miast Gdańska oraz Warszawy).

Krzysztof Ziemiec pozostaje w TVP. Portal wirtualnemedia.pl informował, że nadal będzie gospodarzem emitowanych w TVP Info programów "Studio Zachód", "Minęła 20" i "Woronicza 17". Będzie także prowadzącym "Teleexpress" (popołudnoiwy serwis, jak wynika z informacji WP, poprowadzi już w najbliższy czwartek). Prócz Lewandowskiej "Wiadomości" nadal prowadzą Danuta Holecka i Michał Adamczyk.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (127)
Zobacz także