Edyta Jungowska latami leczyła kompleksy. Usłyszała bardzo przykrą rzecz od brata
Edyta Jungowska na ekranie pojawia się bardzo rzadko. Gdy zaczynała, rodzina nie wierzyła, że uda się jej osiągnąć sukces. Przez wiele lat walczyła z kompleksami.
Uśmiechnięta, pogodna twarz i charakterystyczny głos bez wątpienia wyróżniają Edytę Jungowską. Choć występowała w kabarecie Olgi Lipińskiej, programie dla dzieci "Ala i As", to jednak największą popularność zyskała przede wszystkim za rolę siostry Bożenki z serialu "Na dobre i na złe".
Na szklanym ekranie poza epizodycznymi rolami Jungowska nie pojawia się już od lat. Ze wspominanej telenoweli TVP2 zniknęła w 2013 r. Ostatnim razem w telewizji pojawiła się w serialu "Ojciec Mateusz" w 2019 r. Teraz jednak widzowie mogą ją oglądać w kinie – aktorka pojawiła się w filmie "Detektyw Bruno", który premierę miał 27 maja.
ZOBACZ T: Największe metamorfozy gwiazd
Nie jest tajemnicą, że od kilkunastu lat aktorstwo nie jest ani głównym źródłem zarobkowania Edyty Jungowskiej, ani jej głównym zajęciem. Dziś częściej niż zobaczyć, można usłyszeć aktorkę. 13 lat temu Edyta Jungowska i jej partner Rafał Sabara założyli własną działalność. Otworzyli Wydawnictwo Jung-Off-Ska specjalizujące się w audiobookach.
Jungowska właściwie przez całe swoje życie walczyła z kompleksami. Tak bardzo nie lubiła swojej sylwetki, że wahała się, czy w ogóle ma zdać do szkoły aktorskiej.
- Był moment, że zaczęłam być wysoka i chuda. I nawet bardzo zgrabna. Problemy z tuszą powróciły, gdy zaczęłam dojrzewać. […] W liceum wciąż się odchudzałam, ale i tak byłam pulchna - mówiła w rozmowie z "Na żywo".
Rodzina nie wierzyła, że Edycie uda się odnieść sukces. Gdy poinformowała ją o pójściu na studia aktorskie, brat złośliwie rzucił do niej: "Wiesz co, spójrz ty w lustro".
Jungowska zdała za pierwszym razem i od tamtej pory toczyła walkę ze swoją tuszą.
- Raz byłam za gruba, raz za chuda. Nigdy w sam raz - mówiła.
Z czasem jednak nabrała dystansu do siebie. Dzięki temu zagrała wiele ról, którym po prostu nie można odmówić wdzięku.
Słuchasz podcastów? Jeśli tak, spróbuj nowej produkcji WP Kultura o filmach, netfliksach, książkach i telewizji. "Clickbait. Podcast o popkulturze" dostępny jest na Spotify oraz w aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach. A co jeśli nie słuchasz? Po prostu zacznij.