Edyta Jungowska była gwiazdą TV. Czym się dziś zajmuje?

Edyta Jungowska w "Dzień Dobry TVN", 14.01.2021
Edyta Jungowska w "Dzień Dobry TVN", 14.01.2021
Źródło zdjęć: © TVN
oprac. PSK

14.01.2021 21:22, aktual.: 03.03.2022 06:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Edyta Jungowska to niezapomniana siostra Bożenka z "Na dobre i na złe", nagradzana aktorka filmowa i teatralna. Ale od lat praktycznie nie pojawia się na ekranie. Ma inne zajęcie, które pochłania jej mnóstwo czasu i energii, ale w zamian daje dużo satysfakcji.

Edyta Jungowska pojawiła się 14 stycznia w studiu "Dzień Dobry TVN", gdzie razem ze swoim partnerem, Rafałem Sabarą, opowiadała o ich wspólnym "dziecku". - Jak byśmy pomyśleli, ile nas kłopotów czeka, jaki to będzie trud, to nie wiem, czy bym się zdecydowała wtedy na to, żeby w to wejść – mówiła pół żartem, pół serio Jungowska.

Tym "dzieckiem" jest Wydawnictwo Jung-Off-Ska, które działa na rynku już od 10 lat. A powstało nieco przez przypadek, gdy Jungowska postanowiła nagrać audiobooka z przygodami Pippi autorstwa Astrid Lindgren.

- Edyta ma taka energię, że jak się do czegoś zapali, to trudno za nią nie pójść – mówił w programie reżyser Rafał Sabara, życiowy partner Jungowskiej, która w wydawnictwie zajmuje się nie tylko nagrywaniem audiobooków. Do jej obowiązków należy też marketing, dogadywanie umów i finanse.

Edyta Jungowska przed budynkiem studia DDTVN
Edyta Jungowska przed budynkiem studia DDTVN© AKPA

A co z aktorstwem?

Jungowska mówiła, że 2 lata temu zaczęła grać w przedstawieniu "Cudowna terapia", z którym jeździła po Polsce. W marcu 2020 r. miała się odbyć premiera innego spektaklu z jej udziałem, ale Covid-19 wszystko pokrzyżował i Jungowska nie jest w stanie zaplanować powrotu na scenę czy przed kamerę.

- Skupiamy się na innych projektach, szczególnie że zbliża się druga okrągła rocznica – 75. urodziny Pippi – mówiła Jungowska, która ma w zanadrzu audiobooki innych autorów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (42)
Zobacz także