Edyta Geppert źle wspomina współpracę z TVN. Zrezygnowała po jednym odcinku
Edyta Geppert to jedna z największych gwiazd polskiej piosenki, która nie przepada za udzielaniem wywiadów i "bywaniem" na branżowych imprezach. Ostatnio zrobiła jednak wyjątek i w krótkiej rozmowie opowiedziała m.in. o tym, dlaczego od ponad 20 lat nie przyjmuje propozycji oceniania uczestników w programach typu talent show.
Edyta Geppert jest obecna na polskiej scenie muzycznej od 40 lat. W 1984 r. dała się poznać szerszej publiczności występem na V Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. W tym samym roku zdobyła nagrodę główną na festiwalu w Opolu, gdzie triumfowała również w 1986 r. (Grand Prix) i 1995 r.
Geppert od zawsze koncentrowała się na muzyce, nagrywaniu i koncertach, nie przejmując się całą otoczką show-biznesową. W 2001 r. dała się jednak namówić na udział w programie TVN "Droga do gwiazd", gdzie miała oceniać młode talenty, walczące o kontrakt płytowy.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Edyta Geppert w "Drodze do gwiazd"
- Przed laty byłam jurorką w pierwszym odcinku "Drogi do gwiazd", ale okazało się, że w tym programie nie chodzi o merytoryczne podejście, tylko o show i zabawę, a przede wszystkim oglądalność - wyznała w rozmowie z Plejadą. - A ja podeszłam do swojej roli poważnie i w efekcie pożegnałam się z programem - dodała piosenkarka.
"Droga do gwiazd" była nadawana tylko przez dwa lata (w 2003 r. nakręcono jeszcze "Twoją drogę do gwiazd"). W rolę prowadzącego wcielał się Zbigniew Wodecki, a jedną z jurorek była Ewa Bem. Edyta Geppert wyznała, że po tamtym jednym odcinku miała dość tego typu programów i wcale nie tęskni za telewizją.
- Gdy później pojawiały się tego typu propozycje, odmawiałam, bo zabawa kosztem uczestników oczekujących rzetelnej oceny ich umiejętności, nie interesuje mnie - wyznała po latach.
W 50. odcinku podcastu "Clickbait" zachwycamy się serialem (!) "Pan i Pani Smith", przeżywamy transformacje aktorskie w "Braciach ze stali" i bierzemy na warsztat… "Netfliksową zdradę". Żeby dowiedzieć się, czym jest, znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej: