Seriale zagraniczne"Eddy": miniserial Netfliksa z Joanną Kulig. Znamy datę premiery!

"Eddy": miniserial Netfliksa z Joanną Kulig. Znamy datę premiery!

"Eddy": miniserial Netfliksa z Joanną Kulig. Znamy datę premiery!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Basia Żelazko

27.02.2020 20:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Netflix zaprezentował plakat i zapowiedź pierwszego serialu Damiena Chazelle’a - "The Eddy", który zadebiutuje na platformie już 8 maja.

Premiera materiałów zbiegła się w czasie z pierwszym oficjalnym pokazem serialu w obecności twórców i obsady (m.in. Joanny Kulig, Andrégo Hollanda, Amandli Stenberg) podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie.

Za reżyserię odpowiadają nagrodzony Oscarem Damien Chazelle ("La La Land"), laureat Emmy Alan Poul ("Opowieści z San Francisco"), Houda Benyamina ("W pogoni za marzeniami") i Laïla Marrakchi ("Le Bureau des Légendes").

"The Eddy" to ośmioodcinkowy oryginalny miniserial, którego akcja toczy się w tętniących życiem, wielokulturowych dzielnicach współczesnego Paryża. Elliot Udo (André Holland), niegdyś ceniony nowojorski pianista jazzowy, jest współwłaścicielem podupadającego klubu The Eddy. Występuje także w roli managera kapeli prowadzonej przez Maję (Joanna Kulig) - piosenkarkę, będącą z nim w burzliwym związku.

Kiedy Elliot odkrywa, że jego wspólnik Farid (Tahar Rahim)
może być zaangażowany w szemrane interesy w klubie, na światło dziennie wychodzą również inne tajemnice, o których nie miała pojęcia nawet żona Farida, Amira (Leïla Bekhti). A gdy do Paryża - i do mieszkania Elliota - z niespodziewaną wizytą przyjeżdża jego zagubiona, nastoletnia córka, Julie (Amandla Stenberg), jego życie zawodowe i osobiste zaczyna się rozpadać, a on sam konfrontuje się ze swoją przeszłością, walcząc jednocześnie o utrzymanie klubu i starając się chronić najbliższych.

Przeplatana jazzowymi, dynamicznymi utworami fabuła serialu "the Eddy" opowiada o muzyce, która może uzdrawiać, łączyć ludzi i przemieniać chaos w prawdziwe piękno. Serial powstał dzięki współpracy Alana Poula, Damiena Chazelle’a, laureata nagrody BAFTA Jacka Thorne’a i sześciokrotnego zdobywcy Grammy®, Glena Ballarda. Ballard skomponował utwory do serialu i stworzył zespół klubu The Eddy, w którego skład wchodzą prawdziwi muzycy - Randy Kerber, Ludovic Louis, Lada Obradovic, Jowee Omicil i Damian Nueva Cortes.

Zobaczcie zwiastun!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także