Trwa ładowanie...

"Dziewczyny ze Lwowa": Telewizja Polska rezygnuje z kontynuacji serialu?

Share
"Dziewczyny ze Lwowa": Telewizja Polska rezygnuje z kontynuacji serialu?Źródło: Facebook
d2jb4ka

Mimo wcześniejszych zapewnień, wiosną przyszłego roku w TVP1 nie pojawi się drugi sezon serialu. Stacja nadal twierdzi, że jest zainteresowana kontynuacją "Dziewczyn z Lwowa", jednak nie jest w stanie podać, kiedy ruszy produkcja kolejnych odcinków.

W połowie lipca stacja poinformowała widzów, że wiosną 2017 roku zostanie wyemitowana druga seria serialu. Zdjęcia miały się rozpocząć jeszcze w tym roku, a umowa na realizację nowych odcinków między TVP i Studio A miała zostać sfinalizowana w te wakacje.

Wszystko wskazuje jednak na to, że do tego nie dojdzie. Kilka dni temu, Katarzyna Ucherska, aktorka wcielająca się w jedną w głównych postaci w serialu, napisała na swoim profilu na Facebooku, że druga seria "Dziewczyn ze Lwowa" na pewno nie pojawi się w TVP1 wiosną przyszłego roku.

d2jb4ka

- Dostałam dzisiaj oficjalną wiadomość. Nowe władze Telewizji Polskiej podjęły decyzje w sprawie kontynuacji "Dziewczyn ze Lwowa". Druga seria nie będzie realizowana w tym roku. Oznacza to, że nie będziecie nas oglądać na wiosnę, wbrew naszym nadziejom i oczekiwaniom. Dziękuję, że tak licznie byliście z nami. Dziękuję, za nominacje do Orłów i Telekamer - stwierdziła Ucherska. (Zachowano oryginalną pisownię)

Centrum informacji TVP przekazało portalowi wirtualnemedia.pl, że stacja nadal jest zainteresowana kontynuacją serialu, jednak ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie dopiero w ramach prac nad kolejnymi ramówkami.

Przypominamy, że "Dziewczyny ze Lwowa" to obyczajowo-komediowa produkcja TVP1. Opowiada perypetie czterech młodych dziewczyn: Uljany (Anna Gorajska)
, Poliny (Magdalena Wróbel), Olyi (Katarzyna Ucherska) i Swietłany (Anna Maria Buczek), które po stracie pracy we Lwowie przyjeżdżają do Warszawy w poszukiwaniu lepszego życia i nowych perspektyw dla siebie oraz bliskich.

Pierwszy sezon serialu emitowany był w TVP1 od czóstego września do 29 listopada 2015 roku w niedziele o godz. 20.25. Według danych Nielsen Audience Measurement jego średnia widownia wyniosła 3,71 mln osób, dzięki czemu "Dziewczyny ze Lwowa" były drugim po "Ojcu Mateuszu" najchętniej oglądanym serialem cotygodniowym.

(fot. Facebook)

ZOBACZ TAKŻE: Katarzyna Ucherska: liczę na kontynuację serialu "Dziewczyny ze Lwowa"

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d2jb4ka

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jb4ka
d2jb4ka