Trwa ładowanie...
d3ik8d4

"Dziewczyny ze Lwowa": Telewizja Polska rezygnuje z kontynuacji serialu?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Dziewczyny ze Lwowa": Telewizja Polska rezygnuje z kontynuacji serialu?
(Facebook)
d3ik8d4

Mimo wcześniejszych zapewnień, wiosną przyszłego roku w TVP1 nie pojawi się drugi sezon serialu. Stacja nadal twierdzi, że jest zainteresowana kontynuacją "Dziewczyn z Lwowa", jednak nie jest w stanie podać, kiedy ruszy produkcja kolejnych odcinków.

W połowie lipca stacja poinformowała widzów, że wiosną 2017 roku zostanie wyemitowana druga seria serialu. Zdjęcia miały się rozpocząć jeszcze w tym roku, a umowa na realizację nowych odcinków między TVP i Studio A miała zostać sfinalizowana w te wakacje.

Wszystko wskazuje jednak na to, że do tego nie dojdzie. Kilka dni temu, Katarzyna Ucherska, aktorka wcielająca się w jedną w głównych postaci w serialu, napisała na swoim profilu na Facebooku, że druga seria "Dziewczyn ze Lwowa" na pewno nie pojawi się w TVP1 wiosną przyszłego roku.

d3ik8d4

- Dostałam dzisiaj oficjalną wiadomość. Nowe władze Telewizji Polskiej podjęły decyzje w sprawie kontynuacji "Dziewczyn ze Lwowa". Druga seria nie będzie realizowana w tym roku. Oznacza to, że nie będziecie nas oglądać na wiosnę, wbrew naszym nadziejom i oczekiwaniom. Dziękuję, że tak licznie byliście z nami. Dziękuję, za nominacje do Orłów i Telekamer - stwierdziła Ucherska. (Zachowano oryginalną pisownię)

Centrum informacji TVP przekazało portalowi wirtualnemedia.pl, że stacja nadal jest zainteresowana kontynuacją serialu, jednak ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie dopiero w ramach prac nad kolejnymi ramówkami.

Przypominamy, że "Dziewczyny ze Lwowa" to obyczajowo-komediowa produkcja TVP1. Opowiada perypetie czterech młodych dziewczyn: Uljany (Anna Gorajska), Poliny (Magdalena Wróbel), Olyi (Katarzyna Ucherska) i Swietłany (Anna Maria Buczek), które po stracie pracy we Lwowie przyjeżdżają do Warszawy w poszukiwaniu lepszego życia i nowych perspektyw dla siebie oraz bliskich.

Pierwszy sezon serialu emitowany był w TVP1 od czóstego września do 29 listopada 2015 roku w niedziele o godz. 20.25. Według danych Nielsen Audience Measurement jego średnia widownia wyniosła 3,71 mln osób, dzięki czemu "Dziewczyny ze Lwowa" były drugim po "Ojcu Mateuszu" najchętniej oglądanym serialem cotygodniowym.

(fot. Facebook)

d3ik8d4

ZOBACZ TAKŻE: Katarzyna Ucherska: liczę na kontynuację serialu "Dziewczyny ze Lwowa"

d3ik8d4

Podziel się opinią

Share
d3ik8d4
d3ik8d4