Trwa ładowanie...

"Dziewczyny": Sezon 1. rewelacyjnego serialu już na DVD

Share
"Dziewczyny": Sezon 1. rewelacyjnego serialu już na DVD
d48vjq5

Życie dzisiejszych dwudziestoparolatek nie należy do najłatwiejszych. Problemy finansowe i związki z niewłaściwymi mężczyznami. Tak wygląda ich codzienność. O nich właśnie opowiada serial „Dziewczyny”, najnowsza produkcja telewizji HBO, uhonorowana nagrodą Emmy®. Pierwszy sezon serialu debiutuje na DVD w ofercie Galapagos Films już 25 stycznia 2013.

Hannah Horvath (Lena Dunham)
ma 24 lata, mieszka w Nowym Jorku i nie traci nadziei, że kiedyś zostanie słynną pisarką. Dwa lata temu skończyła college, ale wciąż nie udaje jej się znaleźć stałej pracy,. Kiedy więc rodzice decydują się przestać ją dłużej utrzymywać, życie Hannah wywraca się do góry nogami. Czy bez pieniędzy rodziców będzie w stanie utrzymać się i przeżyć w Nowym Jorku?

W trudnych chwilach dziewczynie pomagają jej koleżanki. Marnie Michaels (Allison Williams)
jest współlokatorką Hanny i jej najlepszą przyjaciółką jeszcze z czasów college’u. Marnie jest odpowiedzialną i poważaną pracownicą galerii, ale w parze z sukcesami w życiu zawodowym nie idą sukcesy w życiu osobistym. Od lat związana z Charliem (Christopher Abbott), którego poznała jeszcze na studiach, poważnie zastanawia się czy związek z nim ma jeszcze sens.

d48vjq5

Jessa Johansson (Jemima Kirke) jest wolnym duchem i miłośniczką podróży. Niedawno powróciła do Nowego Jorku, gdzie oniemiałym koleżankom oświadczyła, że jest w ciąży i poważnie zastanawia się nad aborcją. Shoshanna Shapiro (Zosia Mamet) jest kuzynką Jessy, studentką Uniwersytetu Nowojorskiego i miłośniczką serialu „Seks w wielkim mieście”. Jest też dziewicą, który to fakt jest dla niej poważnym problemem. Jest jeszcze Adam Slacker (Adam Driver) – kochanek Hanny i niespełniony aktor w wolnych chwilach zajmujący się stolarką. Hannah uważa, że łączy ich tylko seks, ale Adam żywi do niej znacznie głębsze uczucia...

Galapagos Films przedstawia wydanie DVD pierwszego sezonu serialu „Dziewczyny” – jednej z najciekawszych ubiegłorocznych produkcji telewizji HBO. Pomysłodawcą i odtwórczynią głównej roli w serialu jest Lena Dunham, której „Dziewczyny” nominowana do nagrody Emmy za rolę w serialu. Obok niej w serialu występują: Allison Williams, Adam Driver („J. Edgar” – na Blu-ray i DVD w ofercie Galapagos Films), Jemima Kirke, Zosia Mamet („Wszystko w porządku”) i Christopher Abbott („Martha Marcy May Marlene”).

Jednym z producentów „Dziewczyn” jest nominowany do Złotego Globu reżyser i scenarzysta Judd Apatow.

„Dziewczyny” to realistyczna opowieść o współczesnych dwudziestoparolatkach w dużej mierze oparta na autentycznych przeżyciach Leny Dunham i jej przyjaciół. – Pracując nad tym serialem starałam się, żeby był przede wszystkim szczery. To było dla mnie najważniejsze. Nie chciałam tworzyć bohaterów i fabuły, które byłyby nieprawdziwe – mówi Lena Dunham.

d48vjq5

To przywiązanie do realizmu zaintrygowało Judda Apatowa, który zdecydował się podjąć produkcji najpierw pilotażowego odcinka „Dziewczyn”, a później całego serialu. – To pierwszy serial, który daje mężczyznom możliwość wejrzenia w głąb zwyczajnej młodej kobiety – wyjaśnia Apatow.

„Dziewczyny” to nie pierwszy i na pewno nie ostatni serial, którego bohaterkami są mieszkanki Nowego Jorku, jednak zdaniem Leny Dunham jej produkcja jest wyjątkowa.

– „Plotkara” opowiadała o bogatej młodzieży z Upper East Side. Bohaterkami „Seksu w wielkim mieście” były kobiety, które ustawiły się zawodowo i teraz robią wszystko by ustabilizować swoje życie osobiste i założyć rodziny. „Dziewczyny” wypełniają lukę pomiędzy tymi dwoma serialami – wyjaśnia Lena Dunham.

Premiera pierwszego odcinka „Dziewczyn” na amerykańskiej antenie HBO odbyła się 15 kwietnia 2012 roku i zgromadziła przed telewizorami ponad 800 tys. widzów. Serial spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem krytyków, którzy chwalili zarówno inteligentny i dowcipny scenariusz jak i odtwórczynie głównych ról. „People Magazine” nazwał serial „doskonałym” a opiniotwórczy „New York Magazine” określił go jako „rewelację”.

d48vjq5

Potwierdzeniem pozytywnych recenzji są liczne nagrody, które serial zdobył. „Dziewczyny” mają już na swoim koncie prestiżową nagrodę Emmy jak również dwie nagrody Amerykańskiego Stowarzyszenia Reżyserów Castingu oraz nominację do nagrody Stowarzyszenia Krytyków Telewizyjnych. Serial otrzymał dwa Złote Globy 2013’ w kategoriach: Najlepszy serial komediowy lub musical oraz aktorka w serialu komediowym.

WYDANIE DVD

Wydanie DVD serialu „Dziewczyny” w sklepach pojawi się już 25 stycznia.

Na płytach obok 10 odcinków pierwszego sezonu serialu nie zabraknie wyjątkowych dodatków specjalnych:

• Jak powstają „Dziewczyny” – making of serialu

• Sceny usunięte i rozszerzone

• Wpadki z planu

• Materiały z castingów

• Próby stolikowe

• Komentarze Leny Dunham, Judda Apatowa i innych

• Wywiad z Leną Dunham

• Wywiady z „Dziewczynami”

• Wywiad z Leną Dunham i Juddem Apatowem

• Informacje na temat odcinków

d48vjq5

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48vjq5
d48vjq5