Trwa ładowanie...

Dziennikarz CNN obraził Trumpa na wizji. Od razu przeprosił

Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych budzą wiele skrajnych emocji. Także wśród dziennikarzy, którzy je relacjonują. Anderson Cooper faktycznie dał się im ponieść, obrażając Donalda Trumpa w programie na żywo.

Anderson Cooper nazwał Trumpa "otyłym żółwiem"Anderson Cooper nazwał Trumpa "otyłym żółwiem"Źródło: Twitter.com
d2z8iqv
d2z8iqv

Według amerykańskich mediów wyniki wyborów prezydenckich w USA są już przesądzone. Przewagą głosów elektorskich wygrywa Joe Biden, który wygłosił już swoje pierwsze przemówienie. Polityczna i medialna walka jednak się nie kończy, bo zwolennicy Trumpa, jego współpracownicy i on sam są zdania, że wynik nie jest jeszcze pewny. Złożono już w tej sprawie wiele protestów wyborczych.

Fakt, że Trump nie jest w stanie pogodzić się z porażką, jest szeroko komentowany w mediach. Swoje trzy grosze dołożył Anderson Cooper, znany dziennikarz CNN.

Zobacz: Joe Biden prezydentem. Zobacz nagranie z amerykańskich ulic

Cooper w jednym z programów na żywo powiedział: - To jest Prezydent Stanów Zjednoczonych. To jest najpotężniejsza osoba na całym świecie, a zachowuje się jak otyły żółw przewrócony na skorupę, który buja się dookoła własnej osi w gorącym słońcu. Zdaje sobie sprawę, że to jego koniec, ale nie chce tego zaakceptować. Chce pociągnąć na dół wszystkich, łącznie z tym krajem.

Cooper zorientował się, że przegiął. - Tak w ogóle powinienem powiedzieć, że żałuję użycia takich słów, bo nie taką osobą chciałbym być. To było pod wpływem chwili i żałuję tego - skomentował.

d2z8iqv

Słowa dziennikarza poszły w świat. Został skrytykowany z wielu powodów: punktowania czyjejś otyłości, dołożenia swoich trzech groszy do zubożenia debaty publicznej, obrażania tych, którzy w demokratycznych wyborach zagłosowali na Trumpa.

Tymczasem w Australii artysta Scott Marsh wykorzystał już słowa Coopera jako inspirację do stworzenia muralu uderzającego w polityka. To kolejny dowód, że trzeba pamiętać o odpowiedzialności za swoje słowa. Szczególnie te wypowiadane publicznie.

d2z8iqv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2z8iqv