Dzień otwarty Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni

Dzień otwarty Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni
Źródło zdjęć: © Studium Wokalno Aktorskie

11.03.2014 11:12, aktual.: 11.03.2014 12:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas "DNIA OTWARTEGO" Studium Wokalno-Aktorskiego przyszli adepci zapoznają się z ofertą szkoły. Będą mogli zobaczyć i uczestniczyć w poszczególnych zajęciach. W programie m.in. lekcje otwarte z nauki: tańca, śpiewu czy stepu. Spotkanie z Dyrekcją i Pedagogami studium. Przedstawienie nowych zasad i możliwości Studium Wokalno-Aktorskiego.

Osoby zainteresowane udziałem w "DNIU OTWARTYM" prosimy o potwierdzenie uczestnictwa drogą elektroniczną do dnia 26 marca 2014 na adres e- mail: dniotwarte.ppswa@wp.pl.

Zapraszamy od godz. 11.00 - wejście od strony Kamiennej Góry. Przyszłych absolwentów oprowadzać po Studium będą studenci SWA. Przyszli adepci będą mogli zobaczyć i i uczestniczyć między innymi w zajęciach :

- choreograficznych
- stepu
- śpiewu jazzowego
- aktorskich

W programie również:

- występ artystyczny
- omówienie zasad rekrutacji i możliwości studium

"DZIEŃ OTWARTY" Studium Wokalno-Aktorskiego uatrakcyjnią liczne konkursy i niespodzianki.

Studium Wokalno Aktorskie im. D. Baduszkowej działające przy Teatrze Muzycznym w Gdyni to bezpłatna szkoła publiczna dla osób mających pasję, zdolności oraz predyspozycje wokalno-aktorskie. Studium kształci przyszłych aktorów scen muzycznych w zakresie sztuki musicalowej, operowej i estradowej. Jest to wyjątkowa szkoła dla osób mających przygotowanie artystyczne oraz dla tych, które nie posiadają wykształcenia artystycznego. Warunkiem dołączenia do grona Słuchaczy Studium jest ukończona szkoła średnia, złożenie dokumentów oraz pozytywne zdanie egzaminu wstępnego przed Komisją Rekrutacyjno-Egzaminacyjną.

Od roku akademickiego 2013-2014 istnieje możliwość równoległego kształcenia na Uniwersytecie Gdańskim na wydziale Filologicznym o kierunku: Zarządzanie Instytucjami Artystycznymi o specjalności sceniczno-menedżerskiej. Warunkiem podjęcia nauki na studiach stacjonarnych Uniwersytetu Gdańskiego jest zarejestrowanie w elektronicznej rejestracji UG , zdanie egzaminu praktycznego do Studium Wokalno-Aktorskiego a następnie złożenie dokumentów na Uniwersytecie Gdańskim.

Zajęcia odbywają się zarówno w Studium Wokalno- Aktorskim w Gdyni jak i na Uniwersytecie Gdańskim. Oferta edukacyjna została tak przygotowana by zajęcia nie kolidowały ze sobą i mogły odbywać się równolegle. W studium Wokalno - Aktorskim studenci kształcą się z zakresu praktycznego przygotowania do zawodu aktora. Wśród przedmiotów są m.in śpiew, gra aktorska, taniec, step czy dykcja, natomiast na Uniwersytecie Gdańskim prowadzone są zajęcia teoretyczne m.in. z marketingu i reklamy, zarządzania projektami czy podstaw prawnych z działalności kulturalnej. Równoległy tok nauczania pozwala na otrzymanie po 3 latach tytułu licencjata ukończenia studiów I stopnia na Uniwersytecie Gdańskim na kierunku Zarządzanie Instytucjami Artystycznym o specjalności sceniczno-menedżerskiej oraz na otrzymanie po 4 latach dyplomu ukończenia Studium Wokalno - Aktorskiego z tytułem - aktor scen musicalowych.

Reasumując, osiągnięcie zakładanych efektów kształcenia dają absolwentom możliwość podjęcia pracy zarówno w zawodzie aktora jak i menagera w teatrach, organizacjach wspierających kulturę, komercyjnych agencjach artystycznych czy departamentach odpowiedzialnych za kulturę w urzędach administracji centralnej i lokalnej. Absolwent może kontynuować naukę na studiach magisterskich w dziedzinach zarządzania kulturą, kulturoznawstwa, wiedzy o teatrze, europeistyki, prawa czy dyplomacji. Ponadto dzięki zdobytym kompetencjom w Studium Wokalno - Aktorskim absolwent może też kontynuować studia artystyczne np. w szkole aktorskiej w zakresie aktorstwa czy reżyserii.

Rekrutacja - najważniejsze informacje Wszystkie informacje dotyczące rekrutacji znajdują się na stronach internetowych: Informacje dotyczące rekrutacji na Uniwersytet Gdański na kierunek Zarządzanie Instytucjami Artystycznymi - specjalność sceniczno-menedżerska www.ug.edu.pl/pl

Informacje dotyczące egzaminu do Studium Wokalno Aktorskiego www.studium-wokalno-aktorskie.pl

Obraz
© (fot. Studium Wokalno Aktorskie)
Obraz
© (fot. Studium Wokalno Aktorskie )
Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także