Trwa ładowanie...
d1k0fvd

"Dzień Dobry TVN" w koreańskim serwisie. Dziennikarze opisali aferę

Koreańskie media opisały skandaliczne zachowanie dziennikarzy "Dzień Dobry TVN". Chodzi o uwagi na temat wyglądu wokalisty niezwykle popularnego azjatyckiego zespołu, jakie padły na wizji.
Share
Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik znaleźli się w ogniu krytyki
Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik znaleźli się w ogniu krytykiŹródło: AKPA
d1k0fvd

TC Candler co roku publikuje ranking 100 najprzystojniejszych mężczyzn świata. Wśród nich są muzycy, aktorzy, youtuberzy, modele i różnej maści influencerzy. Tegoroczny wybór laureata rankingu wywołał u niektórych duże emocje. Pierwsze miejsce zajął bowiem wokalista Jeon Jung-kook z południowokoreańskiego zespołu BTS. Muzyk ma bardzo delikatną urodę - idealnie gładką, porcelanową cerę i łagodne rysy.

Na ten temat w "Dzień Dobry TVN" rozmawiali Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik. Sposób przedstawienia przez nich tej informacji nie spodobał się widzom. Niektórzy posądzili ich o rasizm. Wypowiedzi pary prezenterów były dość mało eleganckie. "Nic nam to nazwisko nie mówi. Twarz, powiedziałabym, niespecjalnie męska, prawda?" - padało w programie.

Zobacz wideo: Anna Kalczyńska tłumaczy się z homofobicznych zarzutów: "Pochodzę z tradycyjnego modelu związku"

Niefortunne komentarze szybko wywołały gorącą dyskusję w sieci. Nie chodziło już nawet o to rasizm, ale o sposób oceniania urody i pod kątem "męskich i niemęskich" cech. W sieci zawrzało.

d1k0fvd

Para prezenterów prawdopodobnie nie spodziewała się też, jak wielką rzeszę fanów, także w Polsce, ma zespół BTS. Grupa jest obecnie jednym z najpopularniejszych popowych zespołów na świecie. Trudno się więc dziwić, że fani zareagowali bardzo emocjonalnie i błyskawicznie stanęli za ulubieńcami murem.

Na dyskusjach w mediach społecznościowych się nie skończyło. Fani bowiem zaczęli wysyłać maile pełne, krótko mówiąc, dezaprobaty wobec zachowania prowadzących.

Sprawa nie zatrzymała się na mediach społecznościowych i polskim podwórku. Trafiła do koreańskich mediów.

Tamtejsze portale zdążyły już opisać incydent, który wydarzył się w programie na żywo. Serwis Koreaboo.com podkreślił też zarzuty fanów, m.in. że wypowiedzi prowadzących były rasistowskie. Co więcej, wytknął też błąd w sondzie ulicznej, w której oceniano urodę piosenkarzy – prowadzący sondę pomylił członków zespołu i zamiast Jungkooka pokazywał J-Hope'a.

Serwis odnotował jednak wszystkie aspekty sprawy, a także fakt, że TVN błyskawicznie zareagował na krytykę. Czytelnicy serwisu mogą poznać treść oświadczenia i przeprosin stacji w języku angielskim.

d1k0fvd

Podziel się opinią

Share
d1k0fvd
d1k0fvd