Trwa ładowanie...

"Dzień Dobry TVN". Paula Bruszewska od "Zwolnionych z Teorii" przekazała 108 tys. zł dla nauczycieli. Kinga Rusin jest za

Paula i Marcin Bruszewscy wykazali się ogromnym gestem wobec strajkujących nauczycieli. Pieniądze, które przysługują im z programu "500 plus", postanowili przekazać na szczytny cel. O strajku wypowiedziała się też Kinga Rusin.

Share
"Dzień Dobry TVN". Paula Bruszewska od "Zwolnionych z Teorii" przekazała 108 tys. zł dla nauczycieli. Kinga Rusin jest za
Źródło: WP.PL
d3jebx6

Strajk nauczycieli to ostatnio jeden z najbardziej nagłaśnianych przez media tematów. Protest podzielił Polaków na przeciwników oraz takich, którzy całym sercem są z pedagogami. Paula i Marcin Bruszewscy przekazali 108 tysięcy zł, czyli tyle, ile przez 18 lat otrzymają z programu "500 plus", na "Fundusz strajkowy nauczycieli". O swoim geście opowiedzieli w "Dzień Dobry TVN". Zanim jednak widzowie obejrzeli rozmowę z gośćmi, kilka słów o strajku powiedziała Kinga Rusin.

Dziennikarka ewidentnie opowiada się po stronie nauczycieli. Rusin wbiła szpilę rządowi, który według niej prowadzi gigantyczną politykę rozdawniczą, proponując "krowę plus i świnię plus", a także wsparcie dla telewizji publicznej, a nie ma pieniędzy na podwyżki dla nauczycieli."Państwo Bruszewscy zachowali się lepiej niż państwo polskie" - skwitowali prowadzący program śniadaniowy.

d3jebx6

Małżeństwo ma solidne argumenty, żeby wspierać strajk nauczycieli.

ZOBACZ TAKŻE: Kajra o Sławomirze: Najbardziej kręci mnie jego wąs!

"Nie wyobrażamy sobie lepszej inwestycji w przyszłość naszych córek, niż wsparcie nauczycieli, od których zależy edukacja na miarę potrzeb XXI wieku. Drodzy Nauczyciele, nie poddawajcie się, jesteśmy z Wami!" - czytamy pod ich wpisem na Facebooku.

Para postanowiła opowiedzieć o swojej akcji nie tylko w sieci, ale i w "Dzień Dobry TVN".

d3jebx6

- Chcieliśmy pokazać nauczycielom, że są dla nas bardzo ważni. Dla nas, jako zwykłych obywateli, dla rodziców, dla ludzi, którzy będą żyli w społeczeństwie. Ich rola jest potężna. Nie chcieliśmy ich zostawić samych w tym ważnym dla nich momencie - wyznała Paulina Bruszewska.

- Dostaliśmy te pieniądze na rozwój córki. Doszliśmy do wniosku, że nie ma lepszej możliwości zainwestowania w jej rozwój niż nauczyciele uskrzydleni, niż nauczyciele, którzy całym swoim życiem chcą wspierać uczniów. Muszą czuć nasze wsparcie, jako społeczeństwa - dodał Marcin Bruszewski.

Jak informuje portal wirtualnemedia.pl, Paula i Marcin Bruszewscy od pięciu lat wspólnie z Rafałem Flisem prowadzą internetową platformę Zwolnienizteorii.pl. Umożliwia ona młodym ludziom tworzenie własnych projektów społecznych i jednoczesne zdobywanie praktycznych umiejętności w ramach corocznych kursów.

d3jebx6

Podziel się opinią

Share
d3jebx6
d3jebx6