Trwa ładowanie...
d4hay1h

"Dzień dobry, Polsko" znika z anteny! "Program jest ofiarą sukcesu Pytania na Śniadanie"

Program był emitowany zaledwie przez rok! Dlaczego tak się stało?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Kadr z programu "Dzień dobry, Polsko"
Kadr z programu "Dzień dobry, Polsko" (tvp)
d4hay1h

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl "Dzień dobry, Polsko" znika z anteny TVP1. Dużo większym powodzeniem cieszy się program śniadaniowy "Pytanie na Śniadanie" w TVP2, co przyczyniło się do tego, że widzowie niechętnie powracali na antenę telewizyjnej Jedynki.

- „Dzień dobry Polsko” jest „błogosławioną ofiarą” sukcesu „Pytania na śniadanie”, które ostatnio bardzo urosło i nawet w Nielsenie regularnie wygrywa z „Dzień dobry TVN”. Większy nacisk na poranne pasmo lifestylowe Dwójki - tłumaczy portalowi wirtualnemedia.pl Kurski.
Jesienią 2017 r. w programie "Dzień dobry, Polsko" wprowadzono zmiany, które miały poprawić oglądalność formatu. Niestety, nie przyniosło to oczekiwanych rezulatatów w paśmie 6:00-8:00 rano. Decyzję o zakończeniu projektu podjął prezes Telewizji Polskiej.

- Przekonały mnie argumenty za tym, że TVP1 w paśmie porannym jest „błogosławioną ofiarą” sukcesu „Pytania na śniadanie” w Dwójce, które ostatnio bardzo urosło i nawet w Nielsenie regularnie wygrywa z „Dzień dobry TVN”. Z badań wynika, że między godz. 6.00 a 8.00 w Jedynce nie ma widza, dla którego warto inwestować tak duże pieniądze w realizowany na żywo format codzienny. Wobec czego kładziemy większy nacisk na „PnŚ” jako nasze sztandarowe poranne pasmo lifestylowe - tłumaczy Jacek Kurski.
Kurski podkreśla, że zmieniły się godziny, w których Polacy wychodzą do pracy, dlatego zmniejszyła się też widownia "Dzień dobry, Polsko".

d4hay1h

- Bardzo często praca rozpoczyna się o godz. 8.00 lub 9.00, a nie jak kiedyś - o 6.00 czy 6.30. Program „Dzień dobry Polsko” nie był w stanie tego udźwignąć.
Widzowie mogą jeszcze oglądać ten format do 12 lutego. Później w to miejsce trafią relacje z z Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018 w Pjongczangu.

Będziecie tęsknić?

ZOBACZ TAKŻE: Łepkowska broni "Korony królów": "Hejterzy nas napędzają!"

Oglądaj swoje ulubione programy za darmo na komputerze, telefonie i telewizorze! Sprawdź WP Pilot!

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d4hay1h

Podziel się opinią

Share
d4hay1h
d4hay1h