Trwa ładowanie...

"Dzień dobry, Polsko" znika z anteny! "Program jest ofiarą sukcesu Pytania na Śniadanie"

Program był emitowany zaledwie przez rok! Dlaczego tak się stało?

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

"Dzień dobry, Polsko" znika z anteny! "Program jest ofiarą sukcesu Pytania na Śniadanie"Źródło: tvp
d3bdehh

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl "Dzień dobry, Polsko" znika z anteny TVP1. Dużo większym powodzeniem cieszy się program śniadaniowy "Pytanie na Śniadanie" w TVP2, co przyczyniło się do tego, że widzowie niechętnie powracali na antenę telewizyjnej Jedynki.

- „Dzień dobry Polsko” jest „błogosławioną ofiarą” sukcesu „Pytania na śniadanie”, które ostatnio bardzo urosło i nawet w Nielsenie regularnie wygrywa z „Dzień dobry TVN”. Większy nacisk na poranne pasmo lifestylowe Dwójki - tłumaczy portalowi wirtualnemedia.pl Kurski.
Jesienią 2017 r. w programie "Dzień dobry, Polsko" wprowadzono zmiany, które miały poprawić oglądalność formatu. Niestety, nie przyniosło to oczekiwanych rezulatatów w paśmie 6:00-8:00 rano. Decyzję o zakończeniu projektu podjął prezes Telewizji Polskiej.

- Przekonały mnie argumenty za tym, że TVP1 w paśmie porannym jest „błogosławioną ofiarą” sukcesu „Pytania na śniadanie” w Dwójce, które ostatnio bardzo urosło i nawet w Nielsenie regularnie wygrywa z „Dzień dobry TVN”. Z badań wynika, że między godz. 6.00 a 8.00 w Jedynce nie ma widza, dla którego warto inwestować tak duże pieniądze w realizowany na żywo format codzienny. Wobec czego kładziemy większy nacisk na „PnŚ” jako nasze sztandarowe poranne pasmo lifestylowe - tłumaczy Jacek Kurski.
Kurski podkreśla, że zmieniły się godziny, w których Polacy wychodzą do pracy, dlatego zmniejszyła się też widownia "Dzień dobry, Polsko".

d3bdehh

- Bardzo często praca rozpoczyna się o godz. 8.00 lub 9.00, a nie jak kiedyś - o 6.00 czy 6.30. Program „Dzień dobry Polsko” nie był w stanie tego udźwignąć.
Widzowie mogą jeszcze oglądać ten format do 12 lutego. Później w to miejsce trafią relacje z z Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018 w Pjongczangu.

Będziecie tęsknić?

ZOBACZ TAKŻE: Łepkowska broni "Korony królów": "Hejterzy nas napędzają!"

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3bdehh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bdehh
d3bdehh