Trwa ładowanie...
11-03-2016 10:04

#dziejesienazywo: serial "Bodo", czyli jak wyglądały losy najsłynniejszego polskiego przedwojennego amanta - Eugeniusza Bodo

#dziejesienazywo: serial "Bodo", czyli jak wyglądały losy najsłynniejszego polskiego przedwojennego amanta - Eugeniusza BodoŹródło: PAP
divj1w6
divj1w6

6 marca na antenie TVP1 zadebiutował serial "Bodo". Pierwszy odcinek premierowej superprodukcji obejrzało prawie 4 mln widzów. O kulisach powstania serii w programie #dziejesienazywo opowiedzieli scenarzysta Piotr Derewenda oraz aktorka Anna Próchniak.

"Bodo" to osadzony w latach 20. i 30. XX wieku serial muzyczno-tanecznego o życiu i karierze słynnego przedwojennego aktora. Eugeniusz Bodo był artystą obdarzonym wieloma talentami. Zagrał w blisko trzydziestu filmach. Ten aktor teatrów rewiowych dał się poznać nie tylko jako twórca znanych do dziś szlagierów, ale także jako reżyser, producent i biznesmen (więcej na ten temat przeczytać można w książce "Bodo wśród gwiazd. Opowieść o losach twórców przedwojennych kabaretów").

divj1w6

W PRL-u oficjalną przyczynę jego śmierci okrywała zasłona milczenia. Przez wiele lat polskie publikacje powielały kłamliwą wersję tragicznych okoliczności, w których odszedł Eugeniusz Bodo. 25 czerwca 1941 roku naczelnik NKWD dla obwodu lwowskiego podpisał nakaz jego aresztowania. Aktor został uznany za "element społecznie niebezpieczny". Następnego dnia zatrzymano go w jego mieszkaniu i przewieziono do moskiewskiego więzienia. Kolejne wydarzenia przez wiele lat owiane były tajemnicą. Jak zakończyły się losy artysty? Tego możecie dowiedzieć się z zamieszczonego powyżej klipu.

Życie osobiste Eugeniusza Bodo było tematem licznych plotek i skandali obyczajowych. On sam był obiektem westchnień płci pięknej i słynął ze swoich licznych kochanek. Jedną z nich była zapomniana królowa polskiego ekranu Nora Ney, z którą gwiazdor był związany przez kilka lat. W jej rolę wcieliła się w serialu TVP Anna Próchniak.

Bodo cieszył się tak wielką popularnością, że fanki nie dawały mu spokoju. Były gotowe na wiele, by wyrazić swoją miłość do idola. Artysta miał przez nie wiele nieprzyjemności. W poniżej zamieszczonym klipie Piotr Derewenda, scenarzysta serialu TVP, przytoczył jedną z takich zaskakujących historii. Przy okazji goście programu #dziejesienazywo opowiedzieli o serialowych inspiracjach okresem międzywojennym.

Zobacz także: #dziejesięnażywo: Wywiad z Piotrem Derewendą i Anną Próchniak

divj1w6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
divj1w6