Trwa ładowanie...
d19v795
#dziejesienazywo: Problemy polskich twórców

#dziejesienazywo: Problemy polskich twórców

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d19v795

W programie Wirtualnej Polski #dziejesienazywo zastanawiają się nad tym dziennikarz radiowy Paweł Sito, związany wcześniej z Polskim Radiem, "Przekrojem" czy TVP Kultura, a obecnie radiem TOK FM oraz dziennikarka, producentka muzyczna i Dj-ka Katarzyna "Novika" Nowicka.

- Owszem, radia mają z góry narzucone, że muszą grać ileś tej polskiej muzyki, więc troszkę robią to na siłę. Ale nadal ta muzyka, którą wybierają musi pasować do formatu, więc nadal ciekawe wydawnictwa, ciekawi artyści nie mają do radiostacji wstępu. To się niczym dla tej grupy artystów niszowych nie teraz nie różni - komentuje Nowicka.

d19v795

Dziennikarka zastanawia się również, jak zdefiniować polską muzykę, skoro krajowi artyści tworzą również muzykę instrumentalną, klubową czy tworzą także po angielsku. Zaznacza, że taka sytuacja nie jest łatwa ani dla twórców, ani dla radiowców.

Prezenterzy dyskutują także o problemie misji radia, a także o tym, dlaczego młodzi wykonawcy rezygnują ze współpracy z radiostacjami i decydują się docierać do odbiorców innymi kanałami.

- Nas? W radiach? A po co? My jesteśmy w internecie, na koncertach. Oni przestali wymagać od radia, żeby ich grało. To radia są od tego, żeby watę cukrową sprzedawać, gumki pachnące, a nie ich twórczość? - komentuje Sito.

d19v795

Więcej informacji znajdziecie w naszych materiałach.

d19v795

Podziel się opinią

Share
d19v795
d19v795