#dziejesienazywo Kultura

W dzisiejszym odcinku #dziejesienazywo pierwszym gościem będzie Jacek Poniedziałek, twórca spektaklu "Kto się boi Virginii Woolf", który będzie miał premierę w najbliższy piątek. Znany aktor i reżyser opowie, dlaczego klasyczny tekst Edwarda Albeego z 1962 roku, jest doskonałym opisem współczesnej Polski. Poniedziałek odpowie też na pytania, czy Polacy to jedna rodzina i czy jest nadzieja na to, żeby podziały polityczne nie radykalizowały postaw politycznych obywateli?

Gościem drugiej części programu jest Mariusz Grzegorzek, reżyser i rektor Szkoły Filmowej w Łodzi, którzy w programie pojawi się w związku premierą filmu "Śpiewający obrusik", który został zrealizowany jako dyplom studentów Wydziału Aktorskiego. Jak doszło do realizacji tego wyjątkowego projektu, jak wygląda dziś edukacja filmowców, dlaczego - jak apelował Grzegorzek - "nie powinni oglądać Polsatów i tvn-ów, stacji czy programów promujących totalny brak inteligencji" i last but not least czy są w szkole studenci, którzy przejmą pałeczkę od Andrzeja Wajdy i Romana Polańskiego?

Parta Kukiz '15 przygotowuje projekt ustawy, w myśl której 50 procent muzyki puszczanej w radiu będzie polskie. Czy to dobry pomysł? Czy ustawa ma chronić język polski czy wykonawców? Jak lansowane są dziś hity i jaki wpływ na ramówkę polskiego radia mają marketingowcy? Na te pytania w trzecim bloku programu odpowiedzą dziennikarz Paweł Sito oraz wokalistka i dziennikarka Novika.

Źródło artykułu:WP Kobieta

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)