Trwa ładowanie...

"Dynastia kaczorów" zawładnie kanałem History

Share
"Dynastia kaczorów" zawładnie kanałem History
Źródło: History
dqut7vb

"Dynastia kaczorów" to reality show opowiadający o losach amerykańskiej rodziny Robertsonów - niepozornych milionerów, którzy dorobili się fortuny dzięki produkcji wabików na kaczki. Polska premiera popularnego na całym świecie serialu odbędzie się we wtorek 4 lutego o godzinie 22:00 na kanale History.

Tytułowa "Dynastia kaczorów", czyli klan Robertsonów, prowadzi rodzinny biznes w West Monroe w Luizjanie. Ich firma Duck Commander zajmuje się produkcją różnego rodzaju akcesoriów do polowań kaczki, a zwłaszcza wabików. Małe rodzinne przedsięwzięcie w ciągu 30 lat rozrosło się do wartego miliony dolarów imperium. Serial śledzi zwariowane przygody wyjątkowej rodziny, która co chwilę pakuje się w jakieś tarapaty. Co ciekawe, Robertsonowie, pomimo, że są milionerami, nadal prowadzą proste życie w swojej skromnej lokalnej społeczności, a w życiu kieruję się przede wszystkim wartościami rodzinnymi i chrześcijańskimi.

dqut7vb

Sukces, jaki produkcja A+E Networks odniosła w Ameryce, potwierdzają liczby. Jeden z odcinków serialu "Dynastia kaczorów" przyciągnął przed telewizory prawie 12 milionów Amerykanów. Jest to obecnie najpopularniejsza w historii amerykańskiej telewizji produkcja dokumentalna, emitowana na kanale tematycznym, budząca od dwóch lat wiele emocji.

W rankingu Facebook Trends "Dynastia kaczorów" znalazła się na pierwszym miejscu wśród najchętniej dyskutowanych i wspominanych seriali przez użytkowników w Ameryce, pozostawiając swoich konkurentów, takich jak "Gra o tron" czy "Teoria wielkiego podrywu", daleko w tyle. Według najnowszego rankingu magazynu Variety "Dynastia kaczorów" zajęła drugie miejsce wśród najpopularniejszych seriali w Ameryce wśród widzów od 13 do 34 roku życia, tuż za "The Walking Dead", a przed "Breaking Bad". Perypetie rodziny Robertsonów są na bieżąco gorąco komentowane w całych Stanach Zjednoczonych, nawet wśród polityków. Sam Barack Obama przyznał w wywiadzie dla magazynu People, że także ogląda "Dynastię kaczorów" i chętnie spędziłby z nimi dzień.

W pierwszym sezonie "Dynastii kaczorów" poznajemy Robertsonów - wielkich, brodatych i odzianych w kacze moro "wieśniaków" (ang. rednecków). Choć są milionerami, żyją skromnie i na odludziu. Phil, patriarcha rodziny, znany również jako Kaczy Komandor, założył firmę dwadzieścia pięć lat temu. Teraz przejęli ją synowie. Prezes Willie Robertson nie ma łatwego zadania, ponieważ wszystkich jego pracowników ciągle coś rozprasza i co chwila szukają pretekstu, by tylko wymknąć się z magazynu. Willie kieruje firmą z pomocą brata Jase’a oraz ich żon, Korie i Missy. Nad wszystkim czuwa Phil wraz ze swym ekscentrycznym bratem Si, weteranem wojny w Wietnamie. Ważną personą w rodzinie Robertsonów jest też Miss Kay, żona Phila, która jest nie tylko najlepszą kucharką na bagnach, ale i matkuje całej rodzinie, skutecznie trzymając ją w ryzach.

W tym domu nawet najbardziej prozaiczne rodzinne sprawy załatwia się w specyficznej manierze, praktycznie i z poczuciem humoru. Choć codzienne życie na bagnach może wydawać się nudne, dla Robertsonów każdy dzień przynosi nowe przygody – raz jest to budowa luksusowej ambony czy kręcenie filmu kulinarnego, raz spontaniczny zakup winiarni, a innym razem rozegranie rodzinnego meczu piłki nożnej czy gra w golfa. Wszystko to oczywiście przeplecione codzienną pracą w magazynie, polowaniami i niestrudzoną walką z odwiecznymi wrogami - bobrami. Zabawne dialogi i niecodzienne perypetie prostolinijnych, brodatych bohaterów dostarczą rozrywki dla całej rodziny.

dqut7vb

Czy amerykański fenomen przyjmie się na gruncie polskim? Polscy widzowie już niedługo będą mogli się o tym przekonać. Serial "Dynastia kaczorów", ukazujący szczególną odmianę południowej przedsiębiorczości i poczucia humoru, będzie emitowany od 4 lutego w każdy wtorek o godz. 22:00 na kanale History.

(fot. History)
Źródło: (fot. History)
dqut7vb

Podziel się opinią

Share
dqut7vb
dqut7vb