Trwa ładowanie...

Dramat Michała Piróga. Ukradli mu oszczędności życia!

Share
Dramat Michała Piróga. Ukradli mu oszczędności życia!
Źródło: newspix.pl
d1p3fys

[

]( http://www.fakt.pl )
*Michał Piróg ma strasznego pecha. W ubiegłym tygodniu, w piątek, tancerzowi skradziono wszystkie pieniądze z konta. Teraz Michał sprawę zniknięcia swych oszczędności wyjaśnia z pomocą policji.*

d1p3fys

– W zeszłym tygodniu w piątek skradziono mi z konta pieniądze. Ktoś włamał się na nie i zrobił sobie zakupy. Ja byłem w tym momencie na planie, a z konta znikały pieniądze. Od policji dowiedziałem się, że dosyć często to się ostatnio zdarza. To, ile pieniędzy straciłem, jest właśnie w trakcie szacowania, ale praktycznie skradziono mi wszystko, czyli kilkadziesiąt tysięcy złotych. Od razu zgłosiłem kradzież na policję. Teraz jestem w trakcie wyjaśniania wszystkiego. Ale jestem goły i wesoły - mówi Faktowi Piróg.

Niestety, Michał nie jest jedyną osobą, która w podobny sposób straciła oszczędności całego życia. Ludzie, którzy korzystają z kart kredytowych często nie zdają sobie sprawy, że tak naprawdę nie noszą przy sobie tylko plastikowej karty, ale mają w kieszeni wszystkie swoje oszczędności.

Przy okazji tej kradzieży policjanci przypominają o podstawowych zasadach bezpiecznego korzystania z kart kredytowych. Przede wszystkim najlepiej nosić przy sobie trochę gotówki i nie płacić za wszystko kartami.

Nie należy nosić przy sobie, a szczególnie przy kartach, numerów PIN. Kiedy płacimy kartą w sklepie lub restauracji, nigdy nie powinniśmy tracić jej z oczu. Jeśli ktoś odwraca się z nią lub przeciąga kartę przez jakieś urządzenie pod ladą, powinniśmy zainteresować się co robi i sprawdzić, z jakiego urządzenia korzysta. To może być skaner pasków magnetycznych.

d1p3fys

Paski skopiowane skanerem są potem naklejane na plastikowe karty i służą złodziejom do wybierania pieniędzy z naszych kont. PIN do takiej karty często sami, zupełnie nieświadomie, podajemy złodziejom. W lokalu może być np. zainstalowana kamera śledząca nasze ruchy. Złodzieje kradną dane z naszych kart także wtedy, gdy korzystamy z bankomatów. Skaner jest zainstalowany przy otworze, przez który wkładamy kartę do maszyny. Na klawiaturze jest z kolei zainstalowana specjalna nakładka przechwytująca nasz numer PIN.

(fot. newspix.pl)
Źródło: (fot. newspix.pl)

Polecamy w wydaniu internetowym fakt.pl:

Polska aktorka jest poliglotką

d1p3fys

[

Jurorka znowu pokazala za dużo! Czy to jest jeszcze sexy?! ]( http://teleshow.pl/gid,13387625,img,13387656,kat,,sid,144,title,Najwiekszy-wygrany-Bitwy-na-glosy-biust-Wegorzewskiej,galeria.html )
[

Tancerki „Tańca z gwiazdami” mówią całą prawdę o programie ]( http://teleshow.pl/gid,13400409,img,13400439,kat,,title,Tancerki-Tanca-z-gwiazdami-mowia-cala-prawde,galeria.html )
[

Takiej jej nie znacie!Czy Kożuchowska wolałaby ukryć te zdjęcia? ]( http://teleshow.wp.pl/malgorzata-kozuchowska-takiej-jej-nie-znacie-6026604057236609g )
[

Bohaterowie „I kto to mówi” 20 lat później ]( http://film.wp.pl/zobacz-jak-sie-zmienili-bohaterowie-komedii-i-kto-to-mowi-6025275548005505g )

d1p3fys

Podziel się opinią

Share
d1p3fys
d1p3fys