Trwa ładowanie...
d48vzjq

"Dostałam drugie życie". National Geographic nakręcił film o 18-latce, która straciła twarz

Gdy miała 18 lat, została porzucona przez chłopaka. Nieszczęśliwa dziewczyna sięgnęła za broń, by odebrać sobie życie. Rana postrzałowa nie była śmiertelna - w jej wyniku Katie straciła niemal całą twarz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wygląd Katie przed przeszczepem i po
Wygląd Katie przed przeszczepem i po (Materiały prasowe)
d48vzjq

Dziewczynę cudem odratowano po nieudanej próbie samobójczej, a Departament Obrony USA sfinansował jej zabieg przeszczepu twarzy, czyniąc z niej najmłodszą pacjentkę w historii transplantacji. Jej powrót do zdrowia śledziła kamera National Geographic. Zanim jednak doszło do zabiegu, dziewczyna musiała zmierzyć się z niepewnością i oczekiwaniem na dawcę. Szczęście jednak jej dopisało. Katie mogła skorzystać z tkanek zmarłej dziewczyny, która przedawkowała narkotyki.

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Historia dziewczyny znalazła się na okładce magazynu, a niedługo potem powstał o niej dokument, który nakręciła ekipa National Geographic. Film pokazuje historię powtórnej szansy i udowadnia że z każdej tragedii można się podnieść.

d48vzjq

"Nowa twarz Katie" udowadnia, że nie ma bezsensownych tragedii, a każdy błąd pozwala docenić życie w całej jego różnorodności. Film skłania do refleksji i postawienia pytań, czy aby w dzisiejszym świecie nie skupiamy się zanadto na tym, co zewnętrzne i powierzchowne. Bohaterka, niegdyś piękna i uśmiechnięta nastolatka, sens odnalazła dopiero po tragedii. - Dostałam drugie życie - mówi w filmie, doceniając każdą chwilę i czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi.*

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

"Nowa twarz, nowe życie" będzie miało swoją polską premierę we wtorek 4 września o godzinie 22:00 na kanale National Geographic.

Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 800 70 2222 całodobowego Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie. Możesz też napisać maila lub skorzystać z czatu, a listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ.

d48vzjq

Podziel się opinią

Share
d48vzjq
d48vzjq