Trwa ładowanie...

Dorota Naruszewicz musiała oddać mamę do ośrodka opieki

Dorota Naruszewicz, aktorka "Klanu" i "Korony królów" musiała dokonać trudnego wyboru. Była zmuszona oddać chorą mamę do ośrodka opieki, bo nie była już w stanie opiekować się przy postępującej chorobie mamy.

Dorota Naruszewicz musiała oddać mamę do ośrodka opiekiŹródło: AKPA
dm6qees
dm6qees

Dorota Naruszewicz jest jedną z tych gwiazd, o której rzadko czytamy w kolorowej prasie. Aktorka zdobyła popularność dzięki serialowi "Klan", teraz można oglądać ją np. w "Koronie królów". Jest jedynaczką. Do tej pory to ona opiekowała się chorą na Alzheimera mamą. Sytuacja jednak musiała się zmienić.

Zobacz: Prolog - Marcin Dudziński

Jeśli ktoś nie wie, jak może wyglądać sytuacja osoby chorej na Alzheimera, to musi zobaczyć film "Motyl. Still Alice" z Julianne Moore w roli głównej. Opieka nad chorą osobą czasem po prostu przerasta najbliższych. Dla dobra chorego i rodziny najbliżsi decydują o tym, by oddać daną osobę pod opiekę specjalistów w specjalnych ośrodkach.

Tak stało się w przypadku Doroty Naruszewicz i jej mamy. "Dobry tydzień" donosi, że aktorka podjęła trudną decyzję o powierzeniu opieki nad mamą pracownikom jednego z takich ośrodków pomocy.

dm6qees

- Człowiek chce swoje serce oddać, ale czasami po prostu fizycznie nie daje się już rady - przyznała aktorka.

Chorą na Alzheimera zajmowała się Naruszewicz, która dodatkowo pracowała i opiekowała się swoimi dziećmi. Domowe obowiązki podzieliła z mężem, ale sytuacja nie mamy była coraz trudniejsza. Przez jakiś czas aktorka i jej mama mieszkały pod jednym dachem, ale w końcu zapadła decyzja o tym, by seniorka zamieszkała w domu opieki.

Naruszewicz podkreśliła, że mama nie chciała być dla nikogo ciężarem.

- Wciąż biłam się z myślami, ale widziałam też, jak troskliwie się nią tam zajmują. To dobrze wypłynęło również na moją psychikę. Teraz lubię tam przyjeżdżać i po prostu cieszyć się towarzystwem mamy - czytamy.

dm6qees
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dm6qees