Trwa ładowanie...

"Don Stanislao". Mocne słowa Młynarskiej po tym, co ujawniono

"Przerażająca jest postawa głównego bohatera stojącego ponad każdym prawem, nawet bożym" - pisze Agata Młynarska po emisji reportażu TVN24 dotyczącego kardynała Stanisława Dziwisza.

Agata Młynarska wstrząśnięta filmem o Stanisławie DziwiszuAgata Młynarska wstrząśnięta filmem o Stanisławie DziwiszuŹródło: ONS
d2qhy36
d2qhy36

"Don Stanislao" to reportaż przygotowany przez Marcina Gutowskiego, a dotyczy zachowania kardynała Stanisława Dziwisza. W materiale pojawiają się kluczowe pytania: czy kardynał Dziwisz przez lata tuszował pedofilię, czy brał za to pieniądze i czy odcinał od tej wiedzy Jana Pawła II? Dziennikarz przedstawia udokumentowane przypadki tego, że Dziwisz miał wiedzieć o zarzutach o pedofilię wobec podległych mu księży, ale zaniechał działań, bądź podjął je za późno i bez wymiernych efektów.

Gutowski dociera do amerykańskiego dziennikarza Jasona Berry'ego, który twierdzi, że Dziwisz i kardynał Angelo Sodano otrzymywali duże sumy pieniędzy od Legionistów Chrystusa. Dziwisz miał dostawać po 50 tysięcy dolarów, żeby wprowadzać zamożnych ludzi na papieskie msze w prywatnej kaplicy Jana Pawła II w Pałacu Apostolskim.

Sprawdzam, Pianka do twarzy Merz Spezial!

Film wstrząsnął opinią publiczną. Pisaliśmy wam już o pierwszych reakcjach na to, co pokazało TVN24. Niektórzy widzowie nie byli w stanie obejrzeć "Don Stanislao" do końca.

d2qhy36

Swoim zdaniem na Instagramie podzieliła się Agata Młynarska. Pisze, że jest pod ogromnym wrażeniem dziennikarskiej pracy Gutowskiego, jego "skrupulatnego śledztwa".

"Przerażająca jest postawa głównego bohatera stojącego ponad każdym prawem, nawet bożym. Przerażające jest dno moralne przyodzianego w strojne szaty kościelnej władzy człowieka, który ucieka przed prawdą i sprawiedliwością" - pisze Młynarska.

Wylicza dalej: "Przerażająca jest zgnilizna tej instytucji, która kryje się wzajemnie i czuje się świetnie w swoich szeregach. Dla osób wierzących jest to wielka próba w konfrontacji z kościołem. Nie dziwne, że pustoszeją. Nie dziwne, że napawają obrzydzeniem i wstrętem".

Pod wpisem Młynarskiej nie brakuje komentarzy. Jedna z kobiet napisała: "Nieprzespana noc. Nie daję rady".

d2qhy36
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qhy36