Dolina Charlotty promotorem młodych talentów

Dolina Charlotty promotorem młodych talentów
Źródło zdjęć: © mat. prasowe

30.06.2015 15:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W połowie czerwca podczas Zjazdu Zarządu Miast Bałtyckich odbył się przegląd młodych zespołów rockowych z miast Bałtyckich. Zainteresowanie było ogromne- nadesłanych zostało ponad 50 zgłoszeń. Na początku maja jury wybrało 15 najlepszych grup, które miały okazje wystąpić na żywo podczas przeglądu młodych zespołów muzycznych – UBC Charlotta Rock Festival. Wybrano 3 najlepsze grupy, które oprócz pucharu i nagrody finansowej otrzymały możliwość zagrania jako support podczas Festiwalu Legend Rocka, po akceptacji managementu gwiazdy. Po negocjacjach między organizatorem- Doliną Charlotty a gwiazdami udało się otrzymać zgodę na suporty. Młodzi wykonawcy nie kryli radości z faktu, że legendy takie jak Carlos Santana, ZZ Top czy Robert Plant wysłuchały ich utworów i zgodziły się na ich występy.

Oto kogo będzie można obejrzeć w amfiteatrze Doliny Charlotty:

Zespół ZZ Top, który wystąpi już 3-ego lipca wybrał na swój support grupę Kelvin. Zespół Kelvin to grupa popowo rockowa, pochodząca z Kristiansand w Norwegii. W jego skład wchodzi Daniel, Brynjar, Torstein, Nicolas, oraz Oda- wokalistka. Zespół powstał w 2013 roku, a muzyka którą wykonują to elektroniczny pop-rock.

Grupa Ziggy Wild z Tallina ( Estonia ) została zaakceptowana przez samego Carlosa Santanę, aby wystąpiła podczas jego koncertu 04.07.2015. Jest to jeden z najbardziej charakterystycznych zespołów które brały udział w przeglądzie młodych talentów muzyki rockowej. Dzięki bujnej fryzurze wokalistki – trudno ich nie zapamiętać. Jednak to nie fryzura a ich talent muzyczny przekonał samego Carlosa Santanę. Zespół powstał w 2012 roku, a już rok później wygrał konkurs „Bitwa zespołów estońskich”. W skład zespołu wchodzą Laura, Tarvi, Ken i Henri.

21 lipca na deskach amfiteatru Doliny Charlotty wystąpi Robert Plant- legendarny wokalista grupy Led Zeppelin. Jako swój support gwiazdor postawił na zespół z Norwegii – Brontupisto. Grupa ta wykonuje muzykę z gatunku country – rock. Zespół Brontupisto powstał w 2013 roku, a w jego skład wchodzą Kristin (wokalistka), oraz Daniel, Magnus, Olaw, Eirik i Brojnar.

Gratulujemy sukcesu zespołom i życzymy wszelkiej pomyślności i powodzenia w rozwijającej się dopiero karierze.

Bilety na koncerty są jeszcze dostępne na stronie internetowej www.ticketpro.pl Otwarcie bram amfiteatru nastąpi o godzinie 18:00, a koncerty rozpoczną się o godzinie 20:00.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także