Doda skomentowała wyrok w sprawie bójki z Agnieszką Woźniak-Starak

Doda skomentowała wyrok w sprawie bójki z Agnieszką Woźniak-Starak
Źródło zdjęć: © ONS.pl

18.10.2016 21:05, aktual.: 18.10.2016 21:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Doda ma co świętować. Po trwającym dwa i pół roku procesie w sprawie o naruszenie nietykalności osobistej Agnieszki Woźniak-Starak, wokalistka została uniewinniona. Przypomnijmy, że do skandalu z udziałem celebrytek doszło w Chorzowie podczas gali Niegrzeczni 2014. Wokalistka i dziennikarka spotkały się wtedy na imprezie zorganizowanej po tym wydarzeniu. Wygląda jednak na to, że to nie koniec sądowych batalii między nimi. Z komentarza Doroty Rabczewskiej, który zamieściła na Facebooku, wynika, że w związku z nieprzyjemnościami, jakie spotkały ją w wyniku niesłusznych oskarżeń gwiazdy TVN, planuje złożenie pozwu o zniesławienie przeciwko prezenterce.

Dziękuje za sprawiedliwy wyrok - czytamy na facebookowym profilu gwiazdy (zachowano oryginalną pisownię). Po 2,5 roku walki sądowej pomiędzy Dorotą Rabczewską a Agnieszką Szulim (teraz Woźniak-Starak) Sąd Okręgowy uchylił wyrok Sądu I Instancji, umorzył postępowanie karne wobec znikomej społecznej szkodliwości czynu i UNIEWINNIŁ Dodę. Wyrok jest prawomocny, a koszty postępowania sądowego poniesie Agnieszka Woźniak-Starak. W opisie czynu Sąd pozostawił jedynie zapis dotyczący naruszenia nietykalności cielesnej Oskarżycielki poprzez oblanie ją wodą z pistoletu na wodę :) Wobec szeregu nieprzyjemności, jakie spotkały Dodę w związku z niesłusznymi oskarżeniami i reakcją mediów na pomówienia ze strony Agnieszki Woźniak-Starak, wokalistka planuje złożenie pozwu o zniesławienie. Agnieszka bowiem już przegrała podobny proces z rodzicami Dody, których musi publicznie przeprosić na antenie TVN. "Szczerość to drogi dar, więc nie oczekuje jej od tanich ludzi."

Wojna na linii Dorota Rabczewska - Agnieszka Szulim jest jednym z największych i najgłośniejszych konfliktów gwiazd ostatnich lat. Przypomnijmy, że spór zapoczątkowany żartami z wypadku Dody w programie "Na językach" sięgnął zenitu dokładnie 12 lutego 2014 roku podczas gali Niegrzeczni 2014. To właśnie wtedy w toalecie jednego z chorzowskich klubów doszło do bójki między Dodą a Agnieszką Szulim.

Według słów prezenterki, to piosenkarka napadła na nią w łazience i dotkliwie pobiła. W jednym z odcinków "Dzień dobry TVN" wyjaśniła, że "została złapana za głowę i przewrócona na podłogę". W wyniku szarpaniny ucierpiała zarówno wokalistka jak i dziennikarka. Rabczewska twierdziła natomiast, że o żadnym użyciu siły nie było mowy. Na miejscu musiała zatem interweniować policja. Ze względu na wypity przez gwiazdy wcześniej alkohol oraz niewidoczne ślady pobicia funkcjonariusze nie przyjęli jednak zgłoszenia i odmówili dalszego działania. Rzeczniczka prasowa komendy miejskiej w Chorzowie zaznaczyła, że nikt nie został poszkodowany i to właśnie dlatego odmówiono przyjęcia skargi.

Szulim skierowała sprawę do sądu. Mimo to Doda wciąż utrzymywała, że nie doszło do pobicia. Piosenkarka przyznała natomiast, że jej rodzice wnieśli przeciwko gospodyni "Na językach" pozew o naruszenie dóbr osobistych. Według niej, prezenterka negatywnie mówiła w swoim programie o jej rodzinie, a szczególnie o przyrodniej siostrze.

Po dwóch i pół roku od zdarzenia Sąd Apelacyjny umorzył sprawę o naruszenie nietykalności osobistej Agnieszki Szulim (dziś już Woźniak-Starak). Uchylono wyrok pierwszej instancji z marca tego roku, skazujący Dodę na pół roku ograniczenia wolności i prace społeczne za groźby i pobicie. Tym razem piosenkarka została uznana tylko za winną ataku… pistoletem na wodę. - Za grożenie pistolecikiem nie można karać pracami społecznymi - powiedziała Dorota Trautman, rzecznik Sądu Okręgowego. Do sądowego wyroku odniósł się także adwokat prezenterki. - Ja i moja klientka jesteśmy bardzo zaskoczeni tym wyrokiem. Uważamy, że pani Rabczewska powinna ponieść karę za swój czyn - podsumował mec. Michał Biedka na łamach "Twojego Imperium".

Czy w związku z najnowszymi zapewnieniami Doroty Rabczewskiej celebrytki znowu spotkają się w sądzie?

Obraz
© AKPA
Źródło artykułu:WP Gwiazdy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także