Trwa ładowanie...
25-11-2010 11:26

Dlaczego zdjęto programy Gargas i Wildsteina? Prezes TVP wyjaśnia

Dlaczego zdjęto programy Gargas i Wildsteina? Prezes TVP wyjaśniaŹródło: AKPA
dk8r09l
dk8r09l

Włodzimierz Ławniczak, prezes zarządu TVP, przesłał do zarządu SDP oficjalny list, w którym wyjaśnia kulisy zdjęcia z anteny „Misji specjalnej” Anity Gargas oraz „Bronisław Wildstein przedstawia”.

- Na manipulacje polityczne, wynikające być może z niedostatków warsztatu dziennikarskiego, zwracaliśmy uwagę pani Anicie Gargas, autorce „Misji specjalnej”, wielokrotnie. (…) Uwzględniając uwagi, formułowane w analizach warsztatowych, podejmowaliśmy wspólnie z autorami programu „Bronisław Wildstein przedstawia” próby zmiany formuły tej pozycji. Niestety, tak w jednym, jak i w drugim przypadku rezultaty rozmów i prac koncepcyjnych nie były zadowalające - m.in. w taki sposób Włodzimierz Ławniczak odpowiada na list, w którym Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich domagało się wyjaśnienia przyczyn zdjęcia z anteny obu programów.

Ławniczak przyznaje też, że w ocenie programów nie powinny decydować motywacje polityczne, lecz merytoryczne. - Zmuszeni jesteśmy jednak brać pod uwagę także oglądalność, nie tylko ze względów ekonomicznych, ale również jako jeden ze wskaźników pokazujących rzeczywiste zainteresowanie i satysfakcję widzów - podkreśla Ławniczak.

dk8r09l

SDP wystosowało do zarządu TVP list w obronie Gargas i Wildsteina pod koniec października. Grzegorz Cydejko, prezes Oddziału Warszawskiego SDP napisał wtedy, że „wartość obu programów nie może być mierzona niską oglądalnością. Wiele innych pozycji nadawanych w porze niskiej oglądalności może mieć podobne wyniki. W publicznej telewizji o wartości programów publicystycznych czy filmów dokumentalnych decyduje przede wszystkim ich jakość i misyjność. Oba programy, o których mowa, mają zaś niewątpliwie charakter krytyczny wobec rządu, co powoduje, że rezygnacja ze współpracy z ich autorami może być odczytywana jako decyzja motywowana politycznie, a nie merytorycznie”.

Oba programy zniknęły z ramówki TVP 1 w październiku – według oficjalnego stanowiska Telewizji Polskiej – z powodu niezadowalającej oglądalności. SDP w swoim liście zażądało od TVP wyjaśnienia powodów rezygnacji ze współpracy z Wildsteinem oraz informacji, czy podjęto w porozumieniu z autorami programów próbę poprawy wyników ich oglądalności.

[

]( http://www.wirtualnemedia.pl )

dk8r09l

Zobacz także:

[

Roznegliżowana prezenterka na wizji. Ona nie wstydzi się swojego ciała! ]( http://teleshow.pl/gid,12681706,img,12681739,kat,1024839,title,Rozneglizowana-prezenterka-na-wizji,galeria.html )
[

Znana gwiazda nie do poznania! Monstrualnie przytyła! ]( http://teleshow.pl/gid,12622866,img,12678199,kat,1024839,title,Jessica-Simpson-nie-do-poznania,galeria.html )
[

Poparzona twarz nie zrujnowała jej marzeń o karierze w telewizji! ]( http://teleshow.pl/gid,12862364,img,12862417,kat,1024839,title,Poparzona-twarz-nie-zrujnowala-jej-marzen-o-karierze-w-telewizji,galeria.html )
[

Jak oni wyglądają?! Zemsta stylistów? ]( http://teleshow.pl/gid,12577992,img,12578125,kat,1024837,title,Jak-oni-wygladaja,galeria.html )

dk8r09l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dk8r09l