Trwa ładowanie...
d1bnwyb

Disney wystartuje z serwisem VoD. Disney+ ma być konkurencją dla Netflixa

Włodarze Disneya ujawnili, że w połowie 2019 roku uruchomią własną platformę streamingową Disney+. W ofercie znajdą się produkcje związane z postaciami Marvela oraz ze światem Gwiezdnych Wojen. Disney zapowiedział też, że wycofa wszystkie treści udostępnione potencjalnej konkurencji, m.in. Netflixowi.
Share
Disney wystartuje z serwisem VoD. Disney+ konkurencją dla Netflixa
Disney wystartuje z serwisem VoD. Disney+ konkurencją dla NetflixaŹródło: Disney
d1bnwyb

Disney+ - własne produkcje, tańszy od konkurencji

O planach wprowadzenia platformy VoD przez Disneya powiedział szef koncernu Bob Iger podczas konferencji poświęconej ogłoszeniu wyników finansowych.

W serwisie VoD Disney+ ma zostać wyodrębnionych kilka kategorii - Disney, Marvel, Star Wars, Pixar i National Geographic. Pojawią się starsze produkcje Disneya, najnowsze oraz stworzone specjalnie na potrzeby platformy Disney+.

d1bnwyb

Użytkownicy będą mogli wykupić dostęp do wybranej sekcji serwisu lub zapłacić za pełny pakiet usług. Na razie nie ujawniono wysokości kwot za dany pakiet, ale mają być niższe niż za korzystanie z platformy Netflix.

Disney zapowiedział też, że wycofa wszystkie produkcje, jakie do tej pory udostępniła innym serwisom, które może uznać za potencjalną konkurencję, w tym Netflixowi.

Nowe produkcje Disneya na platformę Disney+

Potwierdzono, że Disney pracuje już nad produkcjami, które znajdą się wyłącznie na nowej platformie. Powstaje kilka seriali - osadzone w uniwersum "Gwiezdnych Wojen", Potworów i spółki, High School Musical oraz wokół Lokiego - boga psot stworzonego przez Marvela.

d1bnwyb

Spółka zdradziła szczegóły odnośnie seriali ze świata "Star Wars". Pierwszy będzie opowiadać o Cassianie Andorze, szpiegu rebeliantów. Akcja ma toczyć się przed wydarzeniami z z filmu „Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie”. W rolę głównego bohatera wcieli się Diego Luna.

Drugi serial Disneya w świecie "Gwiezdnych Wojen" będzie miał tytuł „The Mandalorian”. Jego akcja rozgrywa się po upadku Imperium i przed powstaniem Pierwszego Zakonu. Za jego produkcję odpowiedzialny będzie Jon Favreau.

Platforma Disney+ ma być dostępna najwcześniej w połowie 2019 roku.

d1bnwyb

Podziel się opinią

Share
d1bnwyb
d1bnwyb