Trwa ładowanie...

Discovery Channel upamiętni 100. rocznicę zatonięcia Titanica

Discovery Channel upamiętni 100. rocznicę zatonięcia TitanicaŹródło: Discovery Channel
d2gnz2o
d2gnz2o

15 kwietnia 2012 r. Discovery Channel upamiętni 100. rocznicę zatonięcia Titanica emisją dwóch dokumentalnych programów - „Titanic - narodziny legendy” oraz „Titanic - po katastrofie”.

Tragedia największego liniowca pasażerskiego tamtych czasów jest tematem wielu opracowań i produkcji filmowych – zarówno fikcyjnych, jak i dokumentalnych. Choć ostatnie godziny Titanica zostały bardzo rzetelnie udokumentowane, znacznie mniej uwagi poświęcano temu, jak powstawała ta imponująca choć feralna konstrukcja? "Titanic - narodziny legendy" to historia statku od samych narodzin liniowca po jego tragiczne zatonięcie.

Poznamy sylwetki projektantów i konstruktorów statku oraz prześledzimy kolejne etapy jego budowy w stoczni Harland & Wolff w Belfaście. Wnikliwie zbadamy polityczny klimat towarzyszący powstawaniu tego superluksusowego liniowca. Przyjrzymy się, z jakimi finansowymi kłopotami borykali się właściciele. Poznamy sylwetki kilku stoczniowców, którzy zostali wybrani, aby wyruszyć w pierwszy rejs Titanica. Nawet nie przypuszczali, że zginą na pokładzie swojego dzieła. To fascynujący dokument, który odsłania nieznane do tej pory fakty o życiu i pracy ludzi, którzy zbudowali najsłynniejszy statek świata.

Gdy 15 kwietnia 1912 roku RMS Titanic zderzył się z górą lodową i zatonął. Życie straciło 1500 pasażerów i członków załogi. Druga z propozycji Discovery Channel, fabularyzowany dokument „Titanic - po katastrofie” odsłoni kulisy niewiarygodnej misji, której celem było wydobycie i identyfikacja ciał ofiar tragedii. Spotkamy się z potomkami trzech osób, które zginęły w tej jednej z największych cywilnych katastrof XX wieku. Poznamy losy pasażerów statku: skrzypka, który grał kojącą muzykę, aby uspokoić przerażonych pasażerów i najbogatszego człowieka na pokładzie, który zaginął tuż po tym, jak umieścił swoją młodą, ciężarną żonę na jednej z łodzi ratunkowych. Poznamy sylwetkę lekarza z Halifaksu, którego skuteczne metody wciąż stosuje współczesna medycyna sądowa. "Titanic - po katastrofie" to przejmujący dokument, który odsłania nieznane do tej pory kulisy tragedii.

d2gnz2o

To wzruszające historie trzech rodzin, które połączyła katastrofa. Choć ten tragiczny wypadek wydarzył się sto lat temu, wspomnienia o ludziach, którzy zginęli są wciąż żywe. Emisja programu „Titanic - narodziny legendy” odbędzie się na Discovery Channel w niedzielę, 15 kwietnia 2012 r. o godz. 15.00, „Titanic - po katastrofie” będzie można zobaczyć tego samego dnia o godz. 16.00.

(fot. Discovery Channel )
Źródło: (fot. Discovery Channel )
(fot. Discovery Channel )
Źródło: (fot. Discovery Channel )

* Jesteśmy też na Facebooku! Dołącz do nas!* Teleshow.pl na Facebooku

d2gnz2o

Zobacz także:

[

Jurorka znowu pokazała za dużo! Czy to jest jeszcze sexy?! ]( http://teleshow.pl/gid,13387625,img,13387656,kat,,sid,144,title,Najwiekszy-wygrany-Bitwy-na-glosy-biust-Wegorzewskiej,galeria.html )
[

Tancerki „Tańca z gwiazdami” mówią całą prawdę o programie ]( http://teleshow.pl/gid,13400409,img,13400439,kat,,title,Tancerki-Tanca-z-gwiazdami-mowia-cala-prawde,galeria.html )
[

Takiej jej nie znacie! Czy Kożuchowska wolałaby ukryć te zdjęcia? ]( http://teleshow.wp.pl/malgorzata-kozuchowska-takiej-jej-nie-znacie-6026604057236609g )
[

Bohaterowie „I kto to mówi” 20 lat później ]( http://film.wp.pl/zobacz-jak-sie-zmienili-bohaterowie-komedii-i-kto-to-mowi-6025275548005505g )

d2gnz2o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gnz2o