Trwa ładowanie...

Discovery Channel pokaże kulisy akcji ratunkowej, którą śledził cały świat

Od 23 czerwca do 12 lipca oczy całego świata zwrócone były na jaskinię Tham Luang na północy Tajlandii. To tam, prawie kilometr pod ziemią, trwała niezwykle skomplikowana akcja ratująca życie 12 młodych, tajskich piłkarzy i ich 25-letniego trenera.

Share
Discovery Channel pokaże kulisy akcji ratunkowej, którą śledził cały świat
Źródło: discovery channel
d25qfcy

Przez ponad dwa tygodnie śledziliśmy dramat uwięzionych i heroiczną postawę ratowników. Z zapartym tchem oglądaliśmy mobilizację służb z całego świata. Ich odwaga, zaangażowanie i chęć pomocy to dowód potęgi ludzkiej solidarności.

Zobacz niezwykły film dokumentalny "Tajlandia – akcja ratunkowa w jaskini" szczegółowo odkrywający kulisy tej brawurowej
i jednocześnie jednej z najtrudniejszych operacji ratunkowych na świecie. Premiera już w sobotę, 21 lipca o godz. 11:00 na Discovery Channel.

d25qfcy

Misja ratunkowa w tajlandzkiej jaskini to prawdziwy triumf ludzkiej determinacji, hartu ducha, oraz innowacyjnych rozwiązań naukowych i technicznych. Mimo, że znamy szczęśliwe zakończenie tej historii, wciąż zastanawiamy się nad tymi tragicznymi wydarzeniami. W jaki sposób grupa znalazła się w jaskini? Dlaczego chłopcy i ich trener nie mogli się stamtąd wydostać? Jak udało się im przetrwać bez pożywienia? A także, jaki wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne tych młodych ludzi mogą mieć traumatyczne przeżycia w jaskini? Na te pytania odpowiedzą specjaliści, do których dotarli reporterzy tworzący dokument "Tajlandia – akcja ratunkowa w jaskini". Wśród nich są wybitni eksperci ds. zdrowia fizycznego i psychicznego, najlepsi ratownicy nurkowania jaskiniowego na świecie oraz uznani instruktorzy. W filmie zobaczymy również wzruszające rozmowy z rodzinami uwięzionych nastolatków i ich nauczyciela.

Dokument "Tajlandia – akcja ratunkowa w jaskini" zrealizowany we współpracy z brytyjską firmą producencką ITN Productions pokazuje także, co przeżywali uwięzieni w jaskini chłopcy i ich trener. Krok po kroku widzowie będą mogli śledzić wydarzenia z tamtych dni. Od momentu gdy na miejsce katastrofy w Tajlandii przybyli ratownicy w dziedzinie nurkowania jaskiniowego, instruktorzy, lekarze i wolontariusze, aż do szczęśliwego zakończenia po 18 dniach trwania akcji. Zobaczymy, pod jak wielką presją były prowadzone ich działania, które trwały nieustannie, 24 godziny na dobę. Wszystko po to by zdążyć przed deszczami monsunowymi, stanowiącymi poważne zagrożenie dla powodzenia całej misji. Przyjrzymy się także niezwykle poruszającym chwilom, gdy chłopców wyprowadzano szczęśliwie na powierzchnię. Dzięki temu widzowie poznają pełny obraz tych wstrząsających wydarzeń i dowiedzą się dlaczego, nawet najmniejsza pomyłka, mogła spowodować niepowodzenie akcji.

d25qfcy

Podziel się opinią

Share
d25qfcy
d25qfcy