Trwa ładowanie...

"Discopoland" już wkrótce na antenie TVP. Co zobaczymy w premierowym odcinku?

To się dzieje naprawdę. Zgodnie z zapowiedziami Jacka Kurskiego, "Discopoland" trafia do wiosennej ramówki Telewizji Polskiej.

Share
"Discopoland" już wkrótce na antenie TVP. Co zobaczymy w premierowym odcinku?
Źródło: AKPA
dj36p30

Już 23 kwietnia 2017 roku na antenie TVP pojawi się cykl dokumentalny - "Discopoland". Format ma się skupiać na słuchaczach i gwiazdach disco polo. Ekipa telewizyjna ma pojawiać się pojawi się w klubach i na koncertach, a w kolejnych odcinkach widzowie zobaczą m.in. jak młodzi ludzie bawią się w rytmach disco polo, a twórcy zajrzą za kulisy scen koncertowych, dyskotek, sal weselnych i fanklubów.

Nie ma być to jednak audycja czysto rozrywkowa. Jak zapewnia stacja, "Discopoland" ma mieć aspekt socjologiczno-dokumentalny, a nawet być misyjny. Jak to możliwe? Otóż program ma promować, podobnie jak "Rolnik szuka żony", życie na wsi i w mniejszych miejscowościach.

dj36p30

- "Discopoland" nie będzie twardym, disco polowym show, chociaż myślę, że i na to przyjdzie czas. Sukces tegorocznego "Sylwestra z Dwójką" pokazał, że ludzie chcą takiej muzyki. Polski hejt i pewnego rodzaju wykluczenie dla disco polo jest czymś niespotykanym w Europie. Każdy kraj europejski ma swoje disco polo, a Polacy dystansują się wobec tego gatunku. Dlatego aby uszanować te wątpliwości mamy w tym sezonie "Discopoland". To rodzaj reportażu uczestniczącego, towarzyszącego wykonawcom. Zanurzenie w subkulturze, bez drwiny i na poważnie - powiedział Jacek Kurski w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl.

Gwiazdą pierwszego odcinka będzie zespół Mejk i wokalistka Elwira. Widzowie poznają również Patrycję i Damiana - fanów muzyki disco polo, oraz "Maziego" - ochroniarza w warszawskim klubie Explosion. Premierowe odcinki "Discopoland" widzowie będą mogli oglądać od 23 kwietnia br. w każdą niedzielę o godz. 22:15 na antenie TVP2.

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

dj36p30

Podziel się opinią

Share
dj36p30
dj36p30