Trwa ładowanie...

De Mono wydali oświadczenie ws. TVP Info. "To nie może mieć miejsca"

Andrzej Krzywy i Piotr Kubiaczyk z De Mono wydali oświadczenie na Facebooku w sprawie działania redakcji TVP Info. Muzycy są niezadowoleni z tego, w jakim kontekście użyto ich piosenki.

De Mono wydali oświadczenie ws. TVP Info. "To nie może mieć miejsca"Źródło: East News
d3032ys
d3032ys

W miniony czwartek w TVP Info w programie "W tyle wizji" wyemitowano krótki reportaż. Program prowadził Wiktor Świetlik, a materiał dotyczył utraty sędziowskiego immunitetu przez Igora Tuleyę z Sądu Okręgowego w Warszawie, który w przestrzeni publicznej znany jest z zaangażowania w obronę praworządności i niezawisłości sędziów.

Widzowie mogli usłyszeć w tle utwór zespołu De Mono "Kochać inaczej". Twórcy piosenki nie są z tego faktu zadowoleni. Andrzej Krzywy i Piotr Kubiaczyk wystosowali oświadczenie.

ZOBACZ: Andrzej Krzywy o przegranej: "To jest szok!"

- Fragment piosenki zawierający słowa "a kiedy przyjdzie na ciebie czas, a przyjdzie czas na ciebie" został użyty jako ilustracja muzyczna do materiału o sędzi Igorze Tuleyi. Posłużenie się piosenką w takim kontekście, podobnie jak posłużenie się przez jednego z prowadzących program cytatem "lecz nagle możesz zacząć spadać w dół" w taki sposób, jakby to miało dotyczyć Sędziego Igora Tuleyi, jest naganne i nie może mieć miejsca - czytamy w oświadczeniu.

d3032ys

To jednak nie koniec. Muzycy nie chcą być kojarzeni z polityką.

- Jakiekolwiek wykorzystywanie utworu do celów politycznych jest wbrew naszej woli. Takie bezprawne wykorzystanie utworu mogłoby sugerować nasze poparcie i zaangażowanie w ocenę sytuacji Sędziego Tuleyi, a to nie jest zgodne z prawdą i wprowadza w błąd naszych fanów i opinię publiczną.

Pod postem pojawiło się wiele słów wsparcia. Internauci są oburzeni zachowaniem pracowników TVP.

d3032ys

Zobaczcie pełną treść oświadczenia poniżej.

d3032ys
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3032ys