Trwa ładowanie...
d3urph9

Dawid Podsiadło artystą TOP podczas Sopot TOPtrendy Festiwal 2014!

Share
Dawid Podsiadło artystą TOP podczas Sopot TOPtrendy Festiwal 2014!
Źródło: GM/Polsat
d3urph9

Tegoroczny koncert TOP pokazał jak kolorowa i różnorodna jest polska scena muzyczna i jak wielu rożnych stylistycznie wykonawców ma swoją wierną publiczność, która chętnie kupuje ich kolejne płyty. Mocno w tym elitarnym gronie zaznaczyli swoją obecność debiutanci: LemON i Dawid Podsiadło, pokazując szczególnie młodym twórcom, że warto być wiernym sobie i swojej muzyce.

Piękny powrót na festiwalową scenę, po 15 latach przerwy stał się udziałem Edyty Bartosiewicz, która na deskach Opery Leśnej porwała publiczność wykonując swoje dwa przeboje: "Rozbitkowie" ze swojej najnowszej, rewelacyjnie przyjętej płyty "Renovatio" i stary hit "Miłość jak ogień".

- Bardzo się bałam tego występu, dziękuję wam za wiarę, miłość i nadzieję w to, że wrócę - mówiła wyraźnie wzruszona artystka, dziękując za owację na stojąco, którą zgotowała jej sopocka publiczność.

d3urph9

Dwa prawdziwe hity - "Pożyczony" i "Nowy ty, nowa ja" - wykonała księżniczka polskiego popu Sylwia Grzeszczak, której wysoka sprzedaż ostatniego albumu „Komponując siebie” dała w koncercie TOP medalowe, trzecie miejsce. Jak zwykle rewelacyjną zabawę publiczności w sopockim amfiteatrze zapewnił zespół Enej, laureat drugiego miejsca w koncercie TOP. Najpierw usłyszeliśmy porywające "Skrzydlate ręce", a następnie przebojową "Symetryczo-liryczną", które rozgrzały publiczność do czerwoności. Oba przeboje pochodzą z ich ostatniej, platynowej płyty "Folkohorod".

Koncert TOP zakończył występ zwycięzcy Dawida Podsiadło. Jego debiutancka płyta "Comfort & Happiness" to prawdziwy hit polskiego rynku muzycznego. Krążek błyskawicznie osiągnął sukces - zaledwie trzy dni po premierze wyprzedano cały nakład, a równo miesiąc po premierze album osiągnął status platynowej płyty, dziś już potrójnej. Dawid Podsiadło zaśpiewał w koncercie TOP swoje dwa przeboje: "4:30" i hitowy pierwszy singiel "Trójkąty i kwadraty". Statuetkę zwycięzcy wręczył szef nowego kanału muzycznego Telewizji Polsat - MUZO.TV - Marcin Bisiorek.

 (fot. GM/Polsat)
Źródło: (fot. GM/Polsat)
 (fot. GM/Polsat)
Źródło: (fot. GM/Polsat)
d3urph9

Podziel się opinią

Share
d3urph9
d3urph9