Dawid Helsner w "Wiadomościach" TVP. Jest związany z PiS

Dawid Helsner w programie "Westerplatte młodych"
Dawid Helsner w programie "Westerplatte młodych"
Źródło zdjęć: © fot. YouTube

23.05.2022 14:41, aktual.: 23.05.2022 15:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W "Wiadomościach" TVP pojawiła się nowa osoba. Materiały do głównego serwisu informacyjnego zaczął przygotowywać Dawid Helsner. Wystarczy spojrzeć na jego CV, aby przekonać się, że to prędzej lub później musiało się wydarzyć.

W niedzielnym wydaniu "Wiadomości" można było zobaczyć materiał dotyczący otwarcia po dwóch latach modernizacji ośrodka Polskich Kolei Liniowych na Górze Parkowej w Krynicy-Zdroju. Autorem materiału jest 30-letni Dawid Helsner, który od ponad dwóch lat jest związany z Telewizją Polską. Do tej pory współtworzył program "Okiem wiary" w TVP1.

Mężczyzna wcześniej współpracował z Telewizją Trwam, gdzie współprowadził program dla młodzieży "Westerplatte młodych". Jak przypomina portal Wirtualnemedia.pl, ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim i politologię w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, kierowanej przez o. Tadeusza Rydzyka.

Helsner od dawna był blisko związany z PiS. W 2014 r. nawet startował z listy tej partii do rady Leszna. Wtedy bez powodzenia, ale mandat objął w końcu we wrześniu 2017 r. po rezygnacji Piotra Koisa. Helsner był także rzecznikiem prasowym Studentów dla Rzeczypospolitej i pracował w Instytucie Sobieskiego i Fundacji Służba Niepodległej.

Tego typu kariery w mediach związanych z PiS to nic nowego. Ostatnio pisaliśmy chociażby o Dawidzie Wildsteinie, który został wicedyrektorem Trójki, choć jest zastępcą redaktora naczelnego TVP World.

Słuchasz podcastów? Jeśli tak, spróbuj nowej produkcji WP Kultura o filmach, netfliksach, książkach i telewizji. "Clickbait. Podcast o popkulturze" dostępny jest na Spotify oraz w aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach. A co jeśli nie słuchasz? Po prostu zacznij.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (15)
Zobacz także