Danuta Błażejczyk mówi o chorobie nowotworowej. "Jestem pod stałą opieką lekarzy"

Danuta Błażejczyk mówi o chorobie nowotworowej
Danuta Błażejczyk mówi o chorobie nowotworowej
Źródło zdjęć: © Licencjodawca | � by KAPIF.pl

24.05.2023 10:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kilka miesięcy temu Danuta Błażejczyk zmagała się z nowotworem jelita, o którym mówiła m.in. w "Pytaniu na śniadanie". Choć artystka jest pod stałą opieką lekarzy, może mówić o sporym szczęściem. Udało jej się zwyciężyć z chorobą. Teraz cieszy się, że znów wystąpi w Opolu.

Danuta Błażejczyk to wokalistka jazzowa i rockowa, która była niezwykle popularna w latach 80. i 90. Współpracowała z Włodzimierzem Korczem i Wojciech Młynarskim. Była też wielokrotnie nagradzana i wyróżniana na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Do jej najbardziej znanych piosenek zaliczają się utwory "Taki cud i miód" i "Na krawędzi nocy i dnia", który wykonywała w duecie z Ryszardem Rynkowskim.

70-letnia artystka wystąpi na zbliżającym się jubileuszowym 60. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Gwiazda estrady stworzy duet z Andrzejem Rybińskim. Para wykona takie utwory jak "Czas relaksu" czy "Nie liczę godzin i lat". Piosenkarka nie ukrywa, że jest to dla niej wyjątkowe wydarzenie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Jestem bardzo podekscytowana, że będę w Opolu z okazji 60-lecia festiwalu, a poza tym, że żyję. Żyć to jest wielki przywilej, przywilejem jest również to, że można się zestarzeć, bo nie wszystkim jest to dane. Ja natomiast celebruję każdy dzień i każdą chwilę. Cieszę się tym, co mam, tym, że śpiewam, że koncertuję i tworzę nowe piosenki i jestem szczęśliwym człowiekiem - powiedziała Danuta Błażejczyk w rozmowie z "Super Expressem".

Andrzej Rybiński, Danuta Błażejczyk i Doda na konferencji KFPP w Opolu
Andrzej Rybiński, Danuta Błażejczyk i Doda na konferencji KFPP w Opolu© Licencjodawca | (c) by KAPiF

Artystka cieszy się, że udało jej się pokonać chorobę nowotworową. Nie ukrywa, że zaczęła doceniać życie.

- Dlatego cieszę się, że mam 70 lat, że jestem cała i zdrowa. Mogę powiedzieć, że dostałam szansę na nowe życie. Odrodziłam się na nowo, czyli tak jakby to był dopiero mój pierwszy rok - przyznała gwiazda sceny. - Jestem pod stałą opieką lekarzy - dodała.

Danuta Błażejczyk w latach 80.
Danuta Błażejczyk w latach 80.© AKPA
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także