Damian Kwiek zwolniony z radiowej Trójki

Damian Kwiek zwolniony z radiowej Trójki
Źródło zdjęć: © Twitter

04.11.2016 09:42, aktual.: 04.11.2016 10:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Damian Kwiek, dziennikarz radiowej Trójki, został zwolniony.

Zmian w radiowej Trójce ciąg dalszy. Tym razem z rozgłośnią pożegnał się Damian Kwiek. Jak poinformował "Presserwis", powodem zwolnienia dziennikarza było najprawdopodobniej jego zaangażowanie w akcję #kogoniesłychać. Przypomnijmy, że w ramach solidarności z odsuniętymi od pracy, Małgorzaty Spór i Anny Zaleśnej, niektórzy pracownicy Trójki protestowali, zamieszczając na portalach społecznościowych czarno-białe zdjęcia z zasłoniętymi ustami. Fotografie podpisywano hasłem "Kogo nie słychać".

Zarząd Polskiego Radia wydał wówczas specjalne oświadczenie, w którym można przeczytać, że "wyraził sprzeciw wobec akcji podjętej przez kilkoro pracowników Programu Trzeciego, których celem jest dyskredytowanie Polskiego Radia, jako nadawcy publicznego i tworzenie jego fałszywego obrazu w świadomości społecznej".

Damian Kwiek pracował w Trójce od 2007 roku. Do niedawna prowadził dwie audycje: "Cyber Trójka" i "Puls Trójki". Choć zniknął z grafiku, formalnie z Polskim Radiem związany będzie do końca roku.

Przypomnijmy, że pod koniec października br. po szesnastu latach współpracy z Programem III Polskiego Radia decyzję o odejściu podjął Michał Nogaś, dziennikarz znany z audycji poświęconej literaturze "Z najwyższej półki" czy "Radiowego domu kultury". Wcześniej ze stacją rozstał się również Jerzy Owsiak oraz Marcin Zaborski, gospodarz "Salonu politycznego Trójki".

Obraz
© Twitter
Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (112)
Zobacz także