"Czysta krew" Sezon 2. na DVD już od 24 września!

"Czysta krew" Sezon 2. na DVD już od 24 września!
Źródło zdjęć: © HBO

22.09.2010 16:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

2-gi sezon serialu uhonorowanego Złotym Globem i nagrodą Emmy. Doskonały opowieść o miłości, zbrodni i... wampirach. W roli głównej uhonorowana Oscarem® Anna Paquin.

Nowe bohaterowie, nowe przygody, jeszcze więcej wampirów i jeszcze więcej akcji. Tego wszystkiego możecie oczekiwać po drugim sezonie „Czystej krwi” – jednej z najgorętszych produkcji telewizyjnych ostatnich lat. Serial ma już na swoim koncie Złoty Glob i nagrodę Emmy, a jego twórcy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Galapagos Films z dumą przedstawia wydanie DVD drugiego sezonu „Czystej krwi” – wyjątkowej produkcji telewizji HBO.

Wynalezienie syntetycznej krwi wywołało na świecie prawdziwą rewolucję. Okazało się bowiem, że od wieków pomiędzy ludźmi żyją wampiry, które zmęczone ukrywaniem się mogą wreszcie wyjść z cienia. Wierzą, że teraz – kiedy swój apetyt mogą zaspokoić napojem o nazwie „Czysta krew” – będą wiodły normalne życie w świecie, którego kiedyś były częścią. Niestety, nie wszystkim się to podoba. W ludzkim i wampirzym światku zaczyna wrzeć...

W takiej rzeczywistości żyją główni bohaterowie serialu: 25-letnia Sookie Stackhouse (Anna Paquin) – skromna dziewczyna z Południa i... telepatka słysząca myśli innych ludzi oraz 173-letni wampir Bill Compton (Stephen Moyer). Ich przypadkowe spotkanie staje się początkiem wielkiej miłości, która nie podoba się ani ludziom, a krwiopijcom, jednak wszyscy starają się kochanków wykorzystać do swoich celów.

Jednym z wampirów zdających sobie sprawę z mocy Sookie jest Eric Northman (Alexander Skarsgård) – bezpośredni przełożony Billa. Wampir prosi dziewczynę i jej kochanka by udali się do Dallas i spróbowali odszukać Godrica (Allan Hyde) – jednego z najstarszych i najpotężniejszych krwiopijców. Godric zaginął w tajemniczych okolicznościach, a wiele wskazuje na to, że został porwany przez walczącego z wampirami Bractwo Słońca – tajemnicze stowarzyszenie, którego członkiem jest Jason Stackhouse (Ryan Kwanten) – rodzony brat Sookie. Jak zakończy się spotkanie rodzeństwa?

Tymczasem w Bon Temps Sam Merlotte (Sam Trammell) obdarzony mocą zmieniania kształtów poznaje kobietę (Ashley Jones) posiadającą podobne jak on umiejętności. Parę łączy gwałtowne uczucie. Czy Sam zapomni wreszcie o Sookie i znajdzie szczęście w ramionach innej kobiety?

Z kolei tajemnicza Maryann Forrester (Michelle Forbes) – kobieta, która odegrała ważną rolę w życiu Sama, coraz bardziej dominuje nad całkowicie jej podporządkowaną Tarą Thornton (Rutina Wesley). Co gorsza, Maryann okazuje się być menadą – starożytną i potężną boginią. Czy Tara wyjdzie cało ze spotkania z nią? DRUGI SEZON SERIALU „CZYSTA KREW” TO JESZCZE WIĘCEJ EMOCJI, WAMPIRÓW I NAMIĘTNOŚCI!

Drugi sezon serialu został przyjęty przez krytyków jeszcze lepiej niż pierwszy. Jestem podekscytowany mogąc Was poinformować, że w tym sezonie jest jeszcze więcej krwi, tortur, morderstw i intryg niż w pierwszym – pisał po premierze rozentuzjazmowany krytyk opiniotwórczego dziennika „The New York Post”.

Podobne zachwyty ukazały się na łamach „New York Magazine”, gdzie chwalono serial za umiejętne i inteligentne połączenie horroru, opowieści o miłości i kryminału.

Serial przyciągnął przed telewizory za oceanem miliony widzów. Pierwszy odcinek drugiego sezonu „Czystej krwi” oglądało w Stanach 3,7 mln osób, co dało mu status drugiej najchętniej oglądanej produkcji telewizji HBO. Pierwsze miejsce od lat należy do finałowego odcinka kultowej „Rodziny Soprano”, także produkcji HBO. W sumie – razem z powtórkami – pierwszy odcinek drugiego sezonu serialu obejrzało w USA ponad 5 milionów widzów.

Oczywiście te wyniki zobowiązują. Jeszcze podczas emisji odcinków na antenie szefowie telewizji HBO podjęli decyzję o produkcji sezonu trzeciego serialu. Pierwszy odcinek tej serii w USA miał swoją premierę 13. czerwca 2010 roku.

NIE MA NIC LEPSZEGO NIŻ SZKLANECZKA (CZYSTEJ) KRWI

„Czysta krew” to brawurowa ekranizacja powieściowego cyklu Charlaine Harris, amerykańskiej autorki licznych bestsellerów. Ich sfilmowania podjął się Alan Ball – scenarzysta, reżyser i producent uhonorowany Oscarem® za fabułę głośnego „American Beauty” w reżyserii Sama Mendesa.

W postać głównej bohaterki serialu – Sookie Stackhouse – wcieliła się Anna Paquin, jedna z najzdolniejszych amerykańskich aktorek młodego pokolenia uhonorowana w 1994 roku Oscarem® za drugoplanową rolę w głośnym „Fortepianie” w reżyserii Jane Campion. Rolę jej wampirzego kochanka – Billa Comptona – zagrał doświadczony brytyjski aktor Stephen Moyer, dla którego udział w „Czystej krwi” okazał się bramą do międzynarodowej popularności. Warto zauważyć, że Anna Paquin i Stephen Moyer pozostają parą również poza ekranem, a w 2009 roku ogłosili swoje zaręczyny.

Jak większość wielkich rzeczy, serial „Czysta krew” powstał poniekąd z przypadku. Alan Ball, który dla HBO stworzył już uhonorowany dziesiątkami nagród serial „Sześć stóp pod ziemią” szukał pomysłu na kolejny. Podczas przypadkowej wizyty w księgarni wpadła mu w ręce powieści Charlaine Harris o przygodach Sookie Stackhouse. Zafascynowany wykreowanym przez autorkę światem, w którym ludzie i wampiry żyją obok siebie uznał, że warto przenieść go na mały ekran.

Harris już wcześniej otrzymywała propozycje ekranizacji swoich powieści, ale dopiero Alan Ball przekonał ją do tego, że zrobi to najlepiej. Zaraz po podpisaniu stosownych umów filmowiec rozpoczął prace nad odcinkiem pilotażowym, do którego napisał scenariusz i który również wyreżyserował. W lutym 2007 ogłoszono, że główne role w przygotowywanym serialu zagrają Anna Paquin i Stephen Moyer, a latem ekipa weszła na plan.

Efekt ich pracy został entuzjastycznie przyjęty przez szefów HBO, którzy po obejrzeniu odcinka pilotażowego podjęli decyzję o realizacji kolejnych. Ekipa wróciła na plan jesienią 2007 roku.

Pierwszy odcinek „Czystej krwi” został pokazany na antenie telewizji HBO 7. września 2008 roku. Oglądało go 1,44 mln widzów, co było wynikiem dobrym, ale nie rewelacyjnym. Jednak już kilka tygodni później serial gromadził przed telewizorami prawie 7 mln widzów tygodniowo, a moda na wampiry opanowała Amerykę. Dodatkowo w grudniu 2009 roku serial zdobył kolejne nominacje do Złotych Globów w kategoriach „najlepszy serial – dramat” oraz „najlepsza aktorka w serialu – dramacie” (Anna Paquin).

Charakterystyczną sekwencję otwierającą serial „Czysta krew” przygotowało studio Digital Kitchen, z którym Alan Ball współpracował już przy swoim „Sześć stóp pod ziemią”. Podczas jej produkcji filmowcy wykorzystali wiele różnych technik realizacji, a niektóre z klatek taśmy filmowej – dla lepszego efektu – skropili prawdziwą krwią.

WYDANIE DVD

Drugi sezon serialu „Czysta krew” na DVD zadebiutuje 1. października. Na pięciu płytach DVD znajdzie się 12 odcinków cyklu oraz wyjątkowe dodatki specjalne:

• Raport Wampira: Edycja Specjalna. Zobacz największe wydarzenia ostatnich lat, które miały miejsce w polityce i popkulturze wampirów w specjalnej edycji Z perspektywy Victorii Davis.

• Bractwo Słońca: Świetlisty blask. Zasady jakimi kierowało się Bractwo Słońca przybliżają jego przywódcy Steve i Sarah Newlin

• Siedem komentarzy obsady i twórców, w tym Alana Balla, Anny Paquin, Stephena Moyera, Michelle Forbes, Alexandra Skarsgarda, Rutiny Wesley, Ryana Kwantena, Sama Trammella i wielu innych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także