Trwa ładowanie...

"Czyich starszych braci skazano na śmierć za przygotowanie zamachu na życie cara Aleksandra III?". Sprawdź, jaka była poprawna odpowiedź w teleturnieju Milionerzy

W teleturnieju "Milionerzy" padło pytanie: "Czyich starszych braci skazano na śmierć za przygotowanie zamachu na życie cara Aleksandra III". Zobacz, czy uczestnikowi udało się poprawnie odpowiedzieć.

"Czyich starszych braci skazano na śmierć za przygotowanie zamachu na życie cara Aleksandra III?". Sprawdź, jaka była poprawna odpowiedź w teleturnieju MilionerzyŹródło: East News
d47nkh0
d47nkh0

W teleturnieju "Milionerzy" padło następujące pytanie: "Czyich starszych braci skazano na śmierć za przygotowanie zamachu na życie cara Aleksandra III:"

A Piłsudzkiego i Lenina
B Dmowskiego i Stalina
C Marksa i Engela
D Żwirki i Wigury

Pytanie było warte 20 000 zł.

d47nkh0

Uczestnik nie skorzystał z żadnego koła ratunkowego i zaryzykował zaznaczając odpowiedź C. Niestety nie była ona poprawna.

Prawidłową odpowiedzią było A.

Zamach petersburski na cara Aleksandra III to planowany zamach na cesarza Rosji Aleksandra III Romanowa, który został udaremniony 1 marca 1887 roku. Spiskowcy tuż przed zamachem zostali na skutek rutynowych działań policji aresztowani. W przygotowaniu zamachu uczestniczyli m.in. Bronisław Piłsudski, jego brat Józef Piłsudski oraz Aleksandr Uljanow (starszy brat Włodzimierza Lenina).

d47nkh0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47nkh0