Trwa ładowanie...

"Człowiek w przestrzeni kosmicznej bez chroniącego skafandra po 15 sekundach najpewniej:". Sprawdź, jaka była poprawna odpowiedź w teleturnieju Milionerzy

W teleturnieju "Milionerzy" padło pytanie: "Człowiek w przestrzeni kosmicznej bez chroniącego skafandra po 15 sekundach najpewniej:". Zobacz, czy uczestnikowi udało się poprawnie odpowiedzieć.

"Człowiek w przestrzeni kosmicznej bez chroniącego skafandra po 15 sekundach najpewniej:". Sprawdź, jaka była poprawna odpowiedź w teleturnieju MilionerzyŹródło: PAP
d3rr3a6

W teleturnieju "Milionerzy" padło następujące pytanie: "Człowiek w przestrzeni kosmicznej bez chroniącego skafandra po 15 sekundach najpewniej:
A skurczy się o połowę,
B stanie w płomieniach,
C zamarznie na kość,
D straci przytomność".

Pytanie było warte 250 000 złotych.

Uczestnik nie miał już kół ratunkowych. Najbardziej się skłaniał ku odopowiedzi C i taką też zaznaczył. Ojciec i koleżanka siedzący na widowni również by tak zrobili. Niestety, była to błędna odpowiedź. Prawidłowa okazała się odpowiedź D.

Utrata przytomności po 15 sekundach bez skafandra w kosmosie to efekt wyssania wszystkich gazów z tkanek. Dzieje się tak na skutek różnicy ciśnień między wnętrzem organizmu a przestrzenią kosmiczną. Cały tlen, który jeszcze był we krwi zostaje zużyty, a nowego nie ma.

d3rr3a6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rr3a6