Trwa ładowanie...

"Częstotliwość napięcia w sieci elektromagnetycznej w Polsce i reszcie Unii Europejskiej wynosi:” Sprawdź, jaka była poprawna odpowiedź na pytanie w teleturnieju "Milionerzy"

W teleturnieju "Milionerzy" padło pytanie: " Częstotliwość napięcia w sieci elektromagnetycznej w Polsce i reszcie Unii Europejskiej wynosi: ". Zobacz, czy uczestnikowi udało się poprawnie odpowiedzieć.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

"Częstotliwość napięcia w sieci elektromagnetycznej w Polsce i reszcie Unii Europejskiej wynosi:” Sprawdź, jaka była poprawna odpowiedź na pytanie w teleturnieju "Milionerzy"Źródło: East News
d2xvav4
d2xvav4

W teleturnieju "Milionerzy" padło następujące pytanie: "Częstotliwość napięcia w sieci elektromagnetycznej w Polsce i reszcie Unii Europejskiej wynosi:"

A 50 hZ
B 60 hZ
C 220 V
D 230 V

Pytanie było warte 125 000 złotych.

d2xvav4

Uczestniczka skorzystała z koła ratunkowego "telefon do przyjaciela", gdzie jej kolega natycmiastowo wskazał odpowiedź A. Zawodniczka posłuchała sugestii.

Prawidłową odpowiedzią było A.

Częstotliwość napięcia w sieci elektroenergetycznej w Europie wynosi 50 Hz, w Amerykach w większości (m.in. w Brazylii, Kanadzie oraz USA) 60 Hz, wyjątkami są Argentyna, Boliwia, Chile, Paragwaj oraz Urugwaj gdzie jest 50 Hz.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2xvav4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xvav4