Czekali z tym do samego końca. "Fakty" dumne, ale mają powód do obaw

"Fakty", 1.06.2023 r.
"Fakty", 1.06.2023 r.
Źródło zdjęć: © TVN

01.06.2023 22:40, aktual.: 02.06.2023 07:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

To już tradycja, że "Fakty" chwalą się wynikami oglądalności z poprzedniego miesiąca. 1 czerwca na koniec wieczornego wydania Grzegorz Kajdanowicz podał twarde liczby, które świadczą o dominacji TVN i TVN24 w sferze stacji i programów informacyjnych. Ale nie zwrócił uwagi, że od kwietnia "Wiadomości" nadrobiły straty i teraz depczą "Faktom" po piętach.

- A na koniec "Faktów" podsumowanie maja, czyli wyniki oglądalności programów i kanałów informacyjnych. Jesteśmy liderami w najważniejszych kategoriach - powiedział Grzegorz Kajdanowicz 1 czerwca. Po tej zapowiedzi na ekranie wyświetlono słupki z twardymi liczbami, które mówią jednoznacznie, że "Fakty" są ciągle na prowadzeniu. Ale strata "Wiadomości" jest już bardzo nieznaczna.

- W maju "Fakty" średnio oglądało codziennie ponad 2 mln 120 tys. widzów. TVN miał udziały w rynku stacji informacyjnych na poziomie ponad 5,2 proc. A TVN24.pl najwięcej użytkowników spośród portali stacji informacyjnych. Prawie 9,5 mln - pochwalił się prezenter. - Bardzo dziękujemy i bądźcie państwo z nami - skwitował Kajdanowicz.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Z wykresów dało się wyczytać, że "Fakty" rzeczywiście miały ponad 2,120 mln średniej oglądalności. Ale "Wiadomości" TVP w tym samym okresie przyciągały przed telewizory tylko o 20 tys. mniej widzów. A przypomnijmy, że w kwietniu 2023 r. różnica na korzyść TVN wynosiła ponad 100 tys.

W pozostałych kategoriach wynik TVN jest niezagrożony. Co wcale nie oznacza, że "Wiadomości" nie będą się wkrótce chwaliły swoimi sukcesami. Przypomnijmy, że już pod koniec maja w programie TVP zapanowała wielka radość, którą redakcja podzieliła się z widzami. Chodziło bowiem o to, że "Wiadomości" miały najwyższą oglądalność w weekend 20-21.05.

"Fakty", 1.06.2023 r.
"Fakty", 1.06.2023 r.© TVN

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" bierzemy na warsztat kontrowersje wokół "Małej syrenki", rozprawiamy o strajku scenarzystów i filmach dokumentalnych oraz zdradzamy, jakich letnich premier kinowych nie możemy się doczekać. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (49)
Zobacz także