Trwa ładowanie...

"Czego według Horacego miała użyć do popełnienia samobójstwa królowa Egiptu Kleopatra VII?" Sprawdź, jaka była poprawna odpowiedź na pytanie w teleturnieju "Milionerzy"

W teleturnieju "Milionerzy" padło pytanie: "Czego według Horacego miała użyć do popełnienia samobójstwa królowa Egiptu Kleopatra VII?". Sprawdź, jaka była poprawna odpowiedź.

Share
"Czego według Horacego miała użyć do popełnienia samobójstwa królowa Egiptu Kleopatra VII?" Sprawdź, jaka była poprawna odpowiedź na pytanie w teleturnieju "Milionerzy"Źródło: ONS.pl
dzhnk8z

W teleturnieju "Milionerzy" padło następujące pytanie: "Czego według Horacego miała użyć do popełnienia samobójstwa królowa Egiptu Kleopatra VII?
A tlenku węgla,
B jedwabnej szarfy,
C złotego sztyletu,
D jadowitego węża."

Prawidłowa odpowiedź na to pytanie była warta 10000 zł.

Uczestniczka zaznaczyła po dłuższym namyśle odpowiedź C. Okazała się błędna. Prawidłowa odpowiedź to była D. Kobieta skończyła grę z wygraną 1000 zł.

Uważa się, że 12 sierpnia 30 roku p.n.e. Kleopatra popełniła samobójstwo przez dopuszczenie do ukąszenia jadowitego węża, gdy okazało się, że żadne jej próby zachowania niezależności królestwa i zapewnienia swoim dzieciom władzy nie przynoszą spodziewanych wyników.

dzhnk8z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzhnk8z
dzhnk8z