Trwa ładowanie...
czas honoru

"Czas honoru": "Morowe panny" żeńską odpowiedzią na hit TVP

Nowych pomysłów na produkcje TVP nie brakuje. Tym razem, jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, Telewizja Polska chce powtórzyć sukces "Czasu Honoru" i planuje nakręcić serial "Morowe panny".

Share
"Czas honoru": "Morowe panny" żeńską odpowiedzią na hit TVP
Źródło: AKPA
dcwceo1

Produkcja ma przedstawiać losy kobiet żyjących pod niemiecką okupacją w czasie II wojny światowej.

Przypomnijmy, że "Czas Honoru" miał aż 7 sezonów i okazał się wielkim sukcesem TVP. Opowiadał historię żołnierzy cichociemnych - młodych dywersantów, walczących o wolność Polski. Nowa produkcja jest nazywana w kuluarach żeńską wersją tego hitu.

(Fot. AKPA)

dcwceo1

Premierowa seria ma nosić tytuł "Morowe panny". Powstał już jej scenariusz napisany przez Marka Kreutza – autora m.in. "Pitbulla" czy "Lekarzy". Produkcją ma się zająć Akson Studio, które było odpowiedzialne również za "Czas Honoru". Pomysł ponoć krążył w TVP od dawna, ale dopiero nowe władze chcą dopiąć ten projekt.

- Bardzo chciałbym wprowadzić ten serial na antenę - mówi w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Jan Pawlicki, dyrektor TVP1.
Zdjęcia do produkcji mają się rozpocząć już latem tego roku, niewykluczone więc, że jesienią może trafić do ramówki.

Jak udało nam się dowiedzieć, nie potwierdzono jeszcze żadnych nazwisk w obsadzie, ale już trwają pierwsze castingi.

- Szukają młodych dziewczyn o słowiańskiej urodzie, w grę wchodzą głównie blondynki. Do głównej roli produkcja wymarzyła sobie dziewczynę w typie "jowialnej" blondynki, seksownej ale i swojskiej - mówi w rozmowie z WP osoba związana z TVP.
Jak udało nam się ustalić, na castingach brane są głównie pod uwagę studentki szkół teatralnych. Z bardziej znanych aktorek ponoć największą szansę na angaż mają Agnieszka Więdłocha i Kasia Sawczuk, które grały również w "Czasie honoru".

dcwceo1

Mówi się, że do obsady może też dołączyć ulubieniec widzów - Maciej Musiał. Nic nie jest jednak pewne, bo jak na razie studio Akson i TVP nie podpisały jeszcze umowy.

Zobacz także: Relacja z planu "Czasu honoru"

dcwceo1

Podziel się opinią

Share
dcwceo1
dcwceo1