"Czas honoru" - bankiet z okazji zakończenia

"Czas honoru" - bankiet z okazji zakończenia
Źródło zdjęć: © AKPA

30.07.2009 14:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zakończono zdjęcia do drugiej części popularnego serialu TVP ”Czas honoru”. Z tej okazji zorganizowany uroczysty bankiet w restauracji Villa Foksal.

Opowieść o cichociemnych, działających w konspiracji w latach 40-tych spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem widzów, dlatego zdecydowano się na zrealizowanie kolejnych 13. odcinków.

Akcja kolejnej transzy będzie działa się wiosną i latem 1941 roku, bezpośrednio po wydarzeniach z pierwszej części. Widzowie już od września będą mogli śledzić perypetie dobrze znanych bohaterów – Bronka (Maciej Zakościelny)
, Janka (Antoni Pawlicki)
, Michała (Jakub Wesołowski)
i Władka (Jan Wieczorkowski)
. Jednak w obsadzie, obok dobrze znanych postaci, zobaczymy też nowe twarze.

Piotr Adamczyk wcieli się w postać oficera gestapo Larsa Rainera, Danuta Stenka zagra Margaret, szefową Michała w komórce kontrwywiadu, a Daniel Olbrychski – ”Dziadka” dowódcę dywersantów. Magdalena Różyczka zastąpi w roli ukochanej Bronka Wandy, Maję Ostaszewską, która spodziewa się dziecka. W nowych odcinkach nie zabraknie też wątków romansowych. Władek straci głowę dla pięknej łączniczki ”Rudej”, w postać której wcieli się Karolina Gorczyca.

Janek najprawdopodobniej wreszcie oświadczy się Lenie (Agnieszka Więdłocha). Akcja drugiej serii serialu będzie oscylowała wokół spektakularnego napadu na bank. Jak zapewnia reżyser Michał Rosa będzie ona atrakcyjniejsza pod względem ilości akcji. Opinię tę potwierdzają aktorzy.

”W tej części dużo będzie strzelaniny, akcji i dramaturgii. Mój bohater zorganizuje napad na bank, który ugodzi Niemców w czuły punkt, czyli finansowy. Władek uruchomi też radiostację – zdradził Jan Wieczorkowski. I dodał – myślę, ze poprzeczkę postawiliśmy już sobie bardzo wysoko w pierwszej części. Jednak z pewnością druga część będzie równe dobra, jak poprzednia, a dużo wskazuje na to, że jeszcze lepsza”.

Zakończenie zdjęć to zawsze świetny czas podsumowań. Jak aktorzy oceniają czas spędzony na planie? ”Bardzo pozytywnie oceniam pracę całej ekipy. Wszyscy pracowali bardzo solidnie. Jestem bogatsza o nowe doświadczenie, bo zagrałam scenę bicia mojej bohaterki przez Niemców. Podczas jej kręcenia padałam na ziemię ponad 100 razy. Było to bardzo wyczerpujące doświadczenie – powiedziała nam aktorka i współautorka scenariusza Ewa Wencel. I zdradziła, że pomysłów na kolejne serie z pewnością jej nie zabraknie. – Możemy uczyć się od Amerykanów, którzy nakręcili setki filmów o wojnie w Wietnamie. Nasza historia jest tak bogata i ciekawa, że możemy zrobić o niej jeszcze mnóstwo dobrych filmów”.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (9)
Zobacz także