Trwa ładowanie...
d25w26u

Czarnobyl: Rosyjscy komuniści chcą zakazać emisji serialu

"Czarnobyl" cieszy się uznaniem wielu widzów, jednak nie wszyscy podzielają ten entuzjazm. Rosyjska partia komunistyczna domaga się zakazu emisji serialu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czarnobyl: Rosyjscy komuniści chcą zakazać emisji serialu
Czarnobyl: Rosyjscy komuniści chcą zakazać emisji serialu (Materiały prasowe, Fot: HBO)
d25w26u

Czarnobyl: Rosyjscy komuniści chcą zakazać emisji serialu

"Czarnobyl" opowiada o awarii elektrowni atomowej w tytułowym mieście na Ukrainie, do której doszło 26 kwietnia 1986 r. Tym razem rosyjska partia komunistyczna Komuniści Rosji ma poważne zastrzeżenia wobec serialu i domaga się zakazania emisji "Czarnobyla". Dodatkowo chcą złożyć pozew przeciwko twórcy serii Craigowi Mazinowi.

Członek partii Siergiej Malinkowicz wydał specjalne oświadczenie, w którym stwierdza, że serial zmienia tragedię w przedmiot ideologicznej manipulacji.

d25w26u

"Serial telewizyjny o dramatycznych wydarzeniach z kwietnia 1986 r. jest ideologicznym narzędziem mającym na celu zniesławienie i demonizowanie wizerunku radzieckiego rządu i narodu radzieckiego. Motywacja, działania bohaterów, porządek relacji w instytucjach i kolektywach, klimat moralny w społeczeństwie sowieckim są absolutnym kłamstwem" - czytamy w oświadczeniu.

Komuniści Rosji poprosili także rosyjskiego regulatora telewizyjnego Roskomnadzor o zablokowaniu serialu na terenie kraju. Finalnie okazało się, że produkcja cieszy się ogromną popularnością w państwie, również wśród polityków.

“Czarnobyl” - fabuła serialu

"Czarnobyl" to pięcioodcinkowy miniserial produkcji brytyjsko-amerykańskiej stworzony przez Craiga Mazina i wyreżyserowany przez Johana Rencka. Serial przedstawia fabularyzowaną historię katastrofy elektrowni jądrowej w Czarnobylu.

d25w26u

Emisja pierwszego odcinka odbyła się 7 maja. W tym roku w kwietniu miała miejsce 33. rocznica wybuchu w elektrowni jądrowej w Czarnobylu. W serialu HBO przedstawiono fabularną wersję tej katastrofy. W rolach głównych zagrali Jared Harris, Stellan Skarsgård oraz Emily Watson.

d25w26u

Podziel się opinią

Share

d25w26u

d25w26u