Seriale zagraniczne“Czarnobyl” - jest zwiastun serialu HBO. Kiedy premiera?

“Czarnobyl” - jest zwiastun serialu HBO. Kiedy premiera?

“Czarnobyl” - jest zwiastun serialu HBO. Kiedy premiera?
Źródło zdjęć: © HBO

13.03.2019 12:24, aktual.: 13.03.2019 12:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Internecie ukazał się zwiastun serialu “Czarnobyl”. Poznaliśmy także datę premiery produkcji HBO o katastrofie w elektrowni jądrowej.

“Czarnobyl” - kiedy premiera serialu HBO?

Serial przedstawia historię wybuchu w elektrowni atomowej w Czarnobylu k. Kijowa 26 kwietnia 1986 roku. Zdarzenie to uznaje się za jedną z największych katastrof przemysłowych XX wieku. Skażony teren obejmował ziemie dzisiaj należące do Ukrainy, Białorusi i Rosji, a chmura radioaktywna rozprzestrzeniła się po całej Europie. Opuszczone zostało miasto Prypeć, położone tuż przy elektrowni.

Na koniec zwiastuna producenci ujawnili datę premiery. Nowy serial ukaże się w amerykańskim HBO 6 maja. Polskie HBO GO także ma w planach pokazanie serialu, ale dokładna data premiery na razie nie jest znana.

“Czarnobyl” - obsada serialu HBO

Najważniejszą postacią “Czarnobyla” będzie Valery Legasov, którego zagra Jared Harris. W pozostałych ważnych rolach Emily Watson, Jessie Buckley i Stellan Skarsgård.

Reżyserem serialu jest Johan Renck. Za scenariusz odpowiada Craig Mazin, który w swoim dorobku ma m.in. wszystkie części “Kac Vegas”.

Mazin obiecywał, że “Czarnobyl” nie będzie typowym dokumentem, ale starano się oddać w pełni realistycznie wydarzenia z 1986 roku. - Chcieliśmy pokazać to tak wiernie, jak tylko się dało. Nie zmienialiśmy niczego, żeby dodać więcej dramatyzmu czy coś podkręcić - powiedział.

Nowy serial HBO będzie miał pięć odcinków.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także