Trwa ładowanie...
d4jq8t8

Czar Par

Najnowsze informacje
2.7
(11 głosów)
Oceń:

"Czar Par" to bijący rekordy popularności teleturniej emitowany w telewizyjnej Jedynce w latach 1993-1996. Dzięki temu programowi w mediach zaistniał Krzysztof Ibisz, który w momencie debiutu "Czaru Par" miał 28 lat.

"Czar Par" był teleturniejem dla par, które rywalizowały o naprawdę duże nagrody: mieszkanie wraz z wyposażeniem, sprzęt AGD, samochód, wycieczka.

Do trwającej rok rywalizacji przystępowało kilkadziesiąt par (wybranych spośród kilku tysięcy, które zgłosiły się na casting). W pierwszej edycji programu "Czar Par" wystąpiły 54 pary, 48 par w drugiej, a w trzeciej-51.

Na przestrzeni roku z programu odpadały kolejne małżeństwa, tracąc szansę na nagrodę główną. Do odcinka finałowego w pierwszej edycji przechodziło 8 par, natomiast w drugiej i trzeciej - już tylko 6 par.

ZWYCIĘZCY POSZCZEGÓLNYCH EDYCJI:

1.edycja: małżeństwo Państwa Skrętnych
2. edycja: małżeństwo Państwa Trusewiczów
3. edycja: małżeństwo Państwa Kornalewiczów

Na sukcesie programu wypłynął Krzysztof Ibisz, który utrzymuje się w telewizji aż do dziś. Niewiele osób pamięta jednak, że Ibisz nie prowadził "Czaru Par" w pojedynkę. Towarzyszyła mu Hanna Dunowska (aktorka, znana z seriali: "Na dobre i na złe", "Pensjonat pod Różą", "Pierwsza miłość", "Samo życie").

Autorką kultowego teleturnieju była Bożena Walter, dzisiaj znana z działalności w fundacji "Nie jesteś sam" i związana ze stacją TVN.

Piosenkę do czołówki programu napisał Włodzimierz Korcz.

W 2010 roku w mediach pojawiła się nieprawdziwa informacja, jakoby show "Czar Par" miał zostać wznowiony. Władze stacji zaprzeczyły jednak tym doniesieniom.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jq8t8
d4jq8t8
d4jq8t8