Trwa ładowanie...

Co się stało z gwiazdami reality-show?

Co się stało z gwiazdami reality-show?Źródło: AKPA
drw9qtz
drw9qtz

W polskiej telewizji programy reality show dosyć szybko zakończyły swój żywot mimo że we Włoszech, czy Stanach Zjednoczonych emitowane są do dzisiaj i wciąż cieszą się wielkim powodzeniem. Być może polscy widzowie szybko znużyli się formułą, a może po prostu stacje nie było gotowe na pokazywanie najbardziej kontrowersyjnych wydarzeń z życia uczestników. Nie zmienia to jednak faktu, że kilka takich programów mieliśmy okazję obejrzeć i ich zwycięscy zapadli nam w pamięć.

Oczywiście większość z nas oglądała pierwszą i trzecią edycję „Big Brothera”, bo uczestnicy tych odsłon byli szczególnie wyraziści. Wszyscy znamy Gulczasa, Klaudiusza, Piotra Lato, czy Manuelę. Zresztą uczestnicy pierwszego sezonu „Big Brothera” wystąpili w filmie Jerzego Gruzy, zatytułowanym „Gulczas, a jak myślisz?”.

Z kolei w trzeciej edycji mieliśmy Frytkę (Maja/Agnieszka Frykowska) i Kena (Łukasz Wiewiórki). Ostatnią „gwiazdą” „Big Brothera” jest Jola Rutowicz, która do dzisiaj, bez powodzenia usiłuje zaistnieć w mediach. Jak się bowiem okazało, opowieści o dziewictwie i romans z Jarkiem Jakimowiczem nie sprawdziły się jako długofalowa strategia promocyjna. Fani Joli w pośpiechu opuścili jej fan club.

W „Big Brotherze” widzieliśmy kilka kontrowersyjnych zdarzeń. Pierwszym głośno dyskutowanym był seks w programie, który później (w polsatowskich reality show) nie wzbudzał już takich emocji. Kolejnym telewizyjnym przełomem była dyskusja na temat homoseksualizmu, zapoczątkowana w związku z pojawieniem się w programie Adriana Nadolskiego.

Ostatnim głośnym wydarzeniem w „Big Brotherze” były występy Joli Rutowicz i jej „barwna osobowość”.

(fot. AKPA)
Źródło: (fot. AKPA)
(fot. AKPA)
Źródło: (fot. AKPA)

Gdy w TVN wystartował pierwszy „Big Brother”, Polsat rozpoczął emisję autorskich „Dwóch światów”. Scenariusz zakładał, że część uczestników będzie żyła w świecie luksusu, a druga w ubogiej chacie, gdzie każdego dnia trzeba było ciężko pracować na każdy posiłek. Jedyną edycję programu wygrał Tomasz Leiman, ale w naszej pamięci utkwili inni uczestnicy, m.in. Wojtek Łuszczykiewicz, wówczas początkujący muzyk, obecnie wokalista zespołu Video.

drw9qtz

Poza Wojtkiem Łuszczykiewiczem, w mediach zaistniał także Andrzej Bizoń. Pracował jako model, przez pewien czas występował także w grupie polskich chippendalesów, jednak nie udało mu się na stałe przedostać do telewizji. Pojawiał się jako uczestnik wielu sesji zdjęciowych, występował w reklamach.

Kolejnym sukcesem Polsatu był „Bar”. W końcu w tym programie swoją medialną karierę rozpoczęła Doda, a także wokalista Grzegorz Markocki (wcześniej znany z udziału w „Szansie na sukces”). Grzegorz Markocki wziął pierwszy w polskim reality show ślub. Wesele zorganizowała stacja Polsat. Jego wybranką była inna uczestniczka programu, Izabela Kowalczyk – Markocka. Para jednak dosyć szybko się rozstała. Obecnie Markocki występuje w zespole Grzesiek Markocki i The Lucky Men. Wystąpił też w filmie „Czeka na nas świat”.

(fot. Aksjomat)
Źródło: (fot. Aksjomat)

W programie „Bar” oraz „Gladiatorzy” i „Amazonki” występowała Magdalena Modra. Aktualnie prezenterka TVN Turbo, a wcześniej modelka i prezenterka stacji Polsat. Wystąpiła także w filmie „Legenda” Mariusza Pujszo. Pojawiła się również epizodycznie w takich serialach, jak „Hela w opałach”, „Synowie” oraz „I kto tu rządzi?”.

drw9qtz

Scenariusz reality show „Amazonki” (emitowane przez TV4) opierał się na tym, że uczestniczki wybierały partnerów i pary razem wykonywały określone zadania. Para najlepiej radząca sobie w całej edycji, wygrywała 100tys. zł. Jedynym znanym dzisiaj uczestnikiem programu był Dawid Ozdoba. Dawniej partner Edyty Herbuś. Obecnie Dawid Ozdoba prowadzi własną firmę, uatrakcyjniającą wieczory panieńskie i inne imprezy dla kobiet poprzez występy BadBoys Team (Polish Chippendales).

Warto podkreślić, że programy typu reality show nie były trampoliną do sławy w polskiej telewizji. Okazało się bowiem, że większość uczestników sądziła, że samym pojawieniem się na małym ekranie, zapewni sobie sukces. Jednakże mało wyraziści, żeby nie powiedzieć przeciętni i pozbawieni charakteru, uczestnicy sprawili, że stacje telewizyjne nie były zainteresowane ich promowaniem. O ile TVN lansował uczestników pierwszej edycji „Big Brothera”, o tyle w późniejszych latach zrozumiał, że nie jest to zbyt opłacalna inwestycja. I tak Klaudiusz trafił do zakupów Mango, a Gulczas do reklamy, jednak na tym ich medialne kariery się zakończyły. W kolejnych edycjach było jeszcze gorzej.

Z kolei Polsat w ogóle nie podejmował prób promowania uczestników „Baru”, czy „Dwóch światów”, gdyż nie miał dla nich miejsca w swojej ofercie programowej. Jedyne, co stacja oferowała większości atrakcyjnych uczestniczek, to rozkładówki w pismach, takich jak „CKM” i „Playboy”. Z pewnością wielu graczy przeżyło głębokie rozczarowanie, gdy okazało się, że poza pojawieniem się w programie, nie czeka na nich dalszy ciąg w postaci prowadzenia programu, czy występów scenicznych. Być może właśnie rozczarowanie społeczne sprawiło, że reality show szybko zniknęły z naszych ramówek?

drw9qtz

Tekst: Małgorzata Major

(fot. AKPA)
Źródło: (fot. AKPA)

* Jesteśmy też na Facebooku! Dołącz do nas!* Teleshow.pl na Facebooku

Zobacz także:

[

Jurorka znowu pokazała za dużo! Czy to jest jeszcze sexy?! ]( http://teleshow.pl/gid,13387625,img,13387656,kat,,sid,144,title,Najwiekszy-wygrany-Bitwy-na-glosy-biust-Wegorzewskiej,galeria.html )
[

Tancerki „Tańca z gwiazdami” mówią całą prawdę o programie ]( http://teleshow.pl/gid,13400409,img,13400439,kat,,title,Tancerki-Tanca-z-gwiazdami-mowia-cala-prawde,galeria.html )
[

Takiej jej nie znacie! Czy Kożuchowska wolałaby ukryć te zdjęcia? ]( http://teleshow.wp.pl/malgorzata-kozuchowska-takiej-jej-nie-znacie-6026604057236609g )
[

Bohaterowie „I kto to mówi” 20 lat później ]( http://film.wp.pl/zobacz-jak-sie-zmienili-bohaterowie-komedii-i-kto-to-mowi-6025275548005505g )

drw9qtz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drw9qtz